Rzeźnik Sky z rangą MP UltraSkyrunning

Mamy oficjalne potwierdzenie tego o czym od jakiegoś czasu ćwierkały wróble na dachu 😉 Rzeźnik Sky będzie jednocześnie Mistrzostwami Polski Skyrunning na dystansie Ultra oraz eliminacjami do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Szkocji.

O nominacji Skyrunningowej odmiany Rzeźnika zadecydowało kilka elementów:

– termin zawodów – 31 maja to blisko dwa i pół miesiąca przed Mistrzostwami Świata w Szkocji – a więc jest to idealny czas na rozegranie krajowego czempionatu i wyłonienie kadry Polski

– zbliżony profil trasy Rzeźnika Sky do profilu trasy Mistrzostw Świata

– prawie identyczny dystans obu biegów (Rzeźnik Sky to 53km a MŚ UltraSky to 52km)

– strome podejścia i zbiegi mimo niezbyt dużych wysokości nominalnych zarówno w Szkocji (Bidean nam Bian – 1150 m n.p.m.) jak i w Bieszczadach (Jasło – 1153m n.p.m. )

– olbrzymie doświadczenie organizatorskie rzeźnickiej ekipy poparte licznymi nagrodami i wyróżnieniami

– zapewnienie odpowiednich nagród finansowych

Warto także wspomnieć że Fundacja Bieg Rzeźnika kilkukrotnie wspomagała finansowo wyjazdy reprezentacji Polski Skyrunning, której zawodnicy tak udanie startowali w roku 2017 w Mistrzostwach Europy.

Jak wiadomo lista startowa Rzeźnika Sky została dawno wyczerpana i zamknięta – jednak dzięki tej decyzji limit startujących zostaje poszerzony o 200 osób i zapisy uruchomione ponownie.

Jednocześnie w nagrodę za świetną postawę – reprezentanci Polski na ME Skyrunning Classic i Ultra 2017 są zwolnieni z wpisowego.

Strona zawodów: http://www.biegrzeznika.pl/rzeznik-sky/

  

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te