Ruszyły zapisy na II Bieg Popradzki

Organizatorzy ,,II Biegu Popradzkiego” zapraszają na masowy bieg narciarski  w Piwnicznej Zdrój na Polanie Obidza, który odbędzie się 17 lutego. Właśnie ruszyły zapisy do tych zawodów. Limit uczestników wynosi 200 osób.

Jest to miasteczko położone w pięknej dolinie Popradu w powiecie nowosądeckim. Otoczone z dwóch stron pasmem Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej. Zawody odbędą się na zmodernizowanych trasach biegowych na których w latach 80- tych biegano systematycznie. Biegał na nich Mistrz Świata Józef  Łuszczek i pozytywnie się o nich wyrażał.

Trasa jest zróżnicowana i są na niej podbiegi, zjazdy oraz płaskie odcinki. Położona jest przy granicy ze Słowacją  na wysokości 930 m.n.p.m.

Bieg odbędzie się techniką klasyczną ze wspólnego startu.

Pomysłodawcą Biegu Popradzkiego jest Marian Dobosz – były biegacz narciarski , uczestnik masowych biegów Worldloppet  i Euroloppet  – (Bieg Wazów – Szwecja, Marcialonga – Włochy ,Izerska Pedesatka- Czechy , Skadi Loppet Bodenmais – Niemcy ,Bieg Piastów).

W  I Biegu Popradzkim rywalizowało bardzo wielu wybitnych zawodników ,medalistów Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz reprezentantów kraju na wielu międzynarodowych imprezach. Wzięli w nim udział także zawodnicy ze Słowacji.

Pierwszymi zwycięzcami zostali wśród kobiet – Marcela Marcisz a wśród mężczyzn – Bogusław Gracz. Gościem Honorowym zawodów był Józef Łuszczek.

Organizatorem jest Miasto i Gmina Piwniczna Zdrój, która aktywnie włączyła się finansowo w powstanie tych tras i utrzymywanie ich. Współorganizatorem jest SkiHotel Sucha Dolina oraz portal informacyjny www.piwniczna.info. II BIEG POPRADZKI, który odbędzie się już 17 lutego 2013 roku jest ponownie zaliczany do Mistrzostw Polski Amatorów w biegach narciarskich, wkrótce startujemy z rejestracją. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony biegu www.biegpopradzki.pl.

Post navigation

XVII Ogólnopolski Bieg Magurki

Data: 12.05.2013 Miejsce: Bielsko -Biała Dystans: 6.5 km Przewyższenia: + 493 Kategoria Ligi Biegów Górskich: I…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te