Rusza Liga Biegów Górskich Dare2B

No to możemy Wam to już zakomunikować oficjalnie. W najbliższy weekend rusza Liga Biegów Górskich Dare2B 2017.

Po raz pierwszy będzie można pościgać się w Lidze już w zimie. A na dodatek kilka z zimowych imprez będą posiadać kategorię S jak n.p. Zimowy Maraton Ślężański, Zimowy Maraton Bieszczadzki, Wilcze Gronie czy Icebug Winter Trail.

zimowybieszczadzki0

Ale to dopiero początek bo jak zapewne zauważyliście w naszym kalendarzu mamy już grubo ponad 100 imprez biegowych, które będą zaliczone do Ligi. I ciągle ich przybywa. Duża część z nich to imprezy składające się z kilku biegów na różnych dystansach tak więc będzie w czym wybierać.

sport_teaser_brand_790x140_d18_dare2b_fs13_uni_all

Podobnie jak w zeszłym roku imprezy zostały podzielone na trzy kategorie:

Kategoria M (czyli Mistrzowska) w której możecie zdobyć do 300 pkt.

Do tej kategorii zaliczyliśmy tylko zawody rangi Mistrzostw Polski seniorów, zdobywców Złotych Kozic 2016, bieg finałowy Ligi oraz biegi z pierwszej piątki open w konkursie na najlepszy bieg górski 2016 r. 

mardulapiotrkon

Kategoria S (czyli Super) w której możecie zdobyć do 200 pkt.

Do tej kategorii zaliczyliśmy zawody rangi Mistrzostw Polski juniorów, zawody z miejsc 2-5 Konkursu na Złotą Kozicę w stylach: alpejskim, anglosaskim, na długim i ultradystansie 2016, biegi które w roku 2016 ukończyło ponad pięćset osób, oraz biegi z miejsc 6-30 open w konkursie na najlepszy bieg górski 2016 r. (plus dwie „dzikie karty”).

Zamoyski opn

Kategoria I – czyli kategoria podstawowa, w której możecie zdobyć do 100 pkt.

W niej także nie zabraknie bardzo dobrych biegów górskich, niektórym do kategorii S zabrakło naprawdę niewiele. Wiele biegów z tej kategorii te mniejsze imprezy, które właśnie dzięki swej kameralności nie jeden z was wybiera lub całkiem nowe zawody, które pojawiają się dopiero na naszej biegowej mapie.

rmdwinter

Liga 2017 trwać będzie ponad 10 miesięcy. Rozpoczynamy w najbliższy weekend a kończymy Wielkim Finałem w Ustroniu połączonym z Uroczystą Galą 25.11.2017.

eliminator

Każdy z Was może rywalizować zarówno w kategorii open jak i w kategoriach wiekowych oraz w stylach:

alpejskim (czyli pod górę)

anglosaskim (czyli góra dół do 21km)

na długim dystansie (od 21km do 45km)

na ultra dystansie 45+ (czyli powyżej 45 km)

Aby zostać sklasyfikowanym w Lidze wystarczy zapunktować choćby w jednym biegu górskim.

Maksymalna ilość biegów nie jest określona ale do końcowej klasyfikacji bierzemy jedynie 12 waszych najlepszych startów 🙂 Co nie oznacza że po 12 biegach należy odpuścić – można wystartować kolejny raz by poprawić swą zdobycz punktową – bo lepiej zapunktowany bieg „wypiera” ten najsłabszy.

Ponownie postaramy się robić jak najczęstsze konkursy z ligowymi nagrodami w których od czasu do czasu pojawi się także nagroda specjalna – sprzęt naszego nowego Ligowego partnera GARMINA 🙂

To tyle na początek by Was nie zanudzić.

Zapraszamy także do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem -> Tutaj <-

ligagarmin

 

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te