Runner’s World Super Bieg w Zdzieszowicach

Zdzieszowice leżące u podnóża Góry Św. Anny staną się areną zmagań biegaczy w ramach Runner’s World Super Bieg. W niedzielę 22 maja na chętnych czekają trasy Półmaratonu i biegu na 10 km.

Baza biegu zostanie miejski Park Zabaw i Wypoczynku przy ul. Korfantego, a zapleczem technicznym pobliskie gimnazjum.

1
Zapisy do biegu trwają na stronie www.superbieg.pl, zawodnicy zapisując się do Runner’s World Super Bieg  wyboru czy chcą biec Półmaraton czy 10 km dokonują na chwilę przed startem, ustawiając się w odpowiednim korytarzu startowym.

RWSB_03

Do biegu można zapisać się również na miejscu  tuż przed  w biurze biegu. W pakiecie startowym na debiutantów w ramach Runner’s World Super Bieg czeka pamiątkowa koszulka, dla biegających po raz kolejny odpowiedni upominek – dla startujących czwarty raz będą to biegowe skarpety serii Runner’s World Super Bieg.

RWSB_02

Trasa Półmaratonu uzyskała atest PZLA i jest poprowadzona na jednej pętli. Biegacze, po starcie i krótkim płaskim odcinku, zmierzą się z podbiegiem na Górę Św. Anny – pierwsze 5 km to najtrudniejszy fragment biegu – po osiągnięciu szczytu, trasa prawie cały prowadzi z góry.

RWSB_05

Bieg na 10 km poprowadzono po zdecydowanie łatwiejszym terenie. Największą trudnością będzie odcinek szutrowy ( długość 1,5km) łączący Zdzieszowice i Żyrową. Mało zakrętów i długie proste oraz brak podbiegu na Górę Św. Anny pomogą uczestnikom w uzyskiwaniu życiówek na dyszce.

RWSB_04

Na trasie Półmaratonu rozlokowane będą 3 punkty, na dziesiątce 1,  odżywcze z wodą, izotonikami marki ETIXX oraz owocami. Na mecie również czeka bufet z napojami, owocami, ciastkami,  a także ciepły posiłek dla każdego uczestnika.

RWSB_06

Runner’s World Super Bieg to element aktywnego weekendu w Zdzieszowicach. Dzień przed biegaczami swoje zmagania na Opolszczyźnie będą mieli miłośnicy kolarstwa MTB w ramach III edycji Bike Maraton 2016.

2

Więcej szczegółów na stronie: www.superbieg.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te