Rondo1 – Wiśniewska i Łobodziński najszybsi

Zwycięzca Towerrunning World Cup 2013, Piotr Łobodziński (New Balance) po raz pierwszy w karierze zwyciężył w Biegu Na Szczyt Rondo 1, rozgrywanym jako Towerrunning Grand Prix of Poland. Przy okazji pobił rekord trasy, wbiegając na 37. piętro biurowca w czasie 3:27. Wśród kobiet zwyciężyła mistrzyni Polski w biegach górskich, Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team).

Bieg Na Szczyt (2014-03-15 Rondo)_038

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to jedna z najważniejszych tego typu imprezy w kalendarzu Pucharu Świata. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba zawodników z zagranicy, w tym pięciu zawodników z czołowej dziesiątki światowego rankingu i wiceliderka klasyfikacji kobiet – Lenka Svabikova z Czech.

Bieg Na Szczyt (2014-03-15 Rondo)_037

Ponadto, 836 schodów prowadzących do mety pokonało ok. 500 amatorów, a wśród nich liczna reprezentacja strażaków biegnących w pełnym oprzyrządowaniu oraz przedstawiciele branży nieruchomości i osoby na co dzień pracujące w Rondo 1.

Bieg Na Szczyt (2014-03-15 Rondo)_040

– Chcę dać z siebie wszystko w eliminacjach, aby w finale ruszyć na trasę jako pierwszy – mówił przed biegiem Łobodziński, który w zeszłym roku przegrał fotofinisz z innym Polakiem, Bartoszem Świątkowskim. I tak też zrobił, poprawiając aż o 7 sekund dotychczasowy rekord trasy i meldując się na mecie z rewelacyjnym czasem 3 minut i 27 sekund.

Bieg Na Szczyt (2014-03-15 Rondo)_044

Dało mu to aż 11 sekund przewagi nad Niemcem, Christianem Riedlem i 18 sekund nad trzecim w eliminacjach, Tomasem Celko ze Słowacji. Skład 12-osobowego finału uzupełnili zawodnicy ze Słowenii, Czech, Niemiec, Słowacji i Hiszpanii oraz drugi z Polaków i aktualny mistrz Polski w bieganiu po schodach, Damian Ziemianin.

Wśród kobiet najszybciej w eliminacjach (4:52) pobiegła Dominika Wiśniewska-Ulfik, która o 4 sekundy wyprzedziła Lenkę Svabikovą. Było jasne, że tylko te dwie zawodniczki będą liczyć się w finale. Trzecia Anna Ficner traciła do liderki już 28 sekund, a Włoszka Cristina Bonacina – 33 sekundy.

Biegi finałowe nie przyniosły większych zmian w klasyfikacji, a liderzy jeszcze powiększyli swoją przewagę nad rywalami. W ten sposób Łobodziński i Wiśniewska-Ulfik odnieśli swoje pierwsze zwycięstwa w Rondo 1.

Bieg Na Szczyt (2014-03-15 Rondo)_023

Bieg Na Szczyt Rondo 1 po raz kolejny wsparł Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Na konto organizacji przekazane zostanie całość środków z opłat startowych – łącznie 23 500 złotych.

Bieg Na Szczyt (2014-03-15 Rondo)_045

W ich zbiórce pomogły m. in. gwiazdy, które wzięły udział w biegu – Beata Sadowska, Waldemar Błaszczyk, Łukasz Grass i Marek Kacprzak.

Bieg Na Szczyt (2014-03-15 Rondo)_001

Więcej informacji, w tym wyniki i zdjęcia z zawodów, można znaleźć na www.biegnaszczyt.pl oraz profilu www.facebook.com/BiegNaSzczytRondo1. Więcej o Pucharze Świata na www.towerrunning.com.

-> Galeria <-

Piotr Jakóbik, Sport Evolution
Rzecznik Prasowy Biegu Na Szczyt Rondo 1

Post navigation

Bieg, jakiego dotąd nie było

O Zimowym Ultramaratonie Karkonoskim dowiedziałam się na początku grudnia. Wizja biegania zimą po Karkonoszach wydała mi…

Nietypowy wyścig pod Tatrami

Wreszcie przekonamy się, kto jest najszybszy. W sobotę, 22 marca 2014 r. biegacze, skiturowcy i biegacze…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te