X Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym - BiegiGorskie.pl

X Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym

26 maja w Jedlinie-Zdroju odbył się X  Biegu Szlakiem Uzdrowiskowym. Bieg w ubiegłym roku zyskał bardzo przychylne oceny wśród biegaczy czego wynikiem było uzyskanie przez ten bieg certyfikatu „Brązowej Kozicy” w kategorii biegów anglosaskich, dzięki czemu zawody uzyskały wysoką kategorię (S) w Montrail Lidze Biegów Górskich.

Z tego m.in. powodu na starcie stanęło bardzo dużo świetnych biegaczy górskich w tym:

– Mistrzyni Polski w biegach górskich na krótkim dystansie – Izabela Zatorska,

– Mistrz Polski w biegach górskich na krótkim dystansie – Dariusz Kruczkowski,

– drugi zawodnik Ligi Biegów Górskich 2011, lider tegorocznej klasyfikacji – Maciej Bierczak,

– 4 zawodniczka Ligi Biegów Górskich 2011 – Halina Gałuszka,

– drugi Junior Ligi 2011 – Dominik Jarco,

– 9 zawodnik Ligi 2011, zwycięzca Maratonu Karkonoskiego, jeden z najlepszych polski biegaczy na górskich ultradystansach – Marek Swoboda,

– najlepszy Weteran Ligi 2011 – Mirosław Dziergas,

– brązowy medalista anglosaskich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 2012 – Konrad Dziedzic,

– zwycięzca Marotonu Gorce 2011 – Piotr Holly,

– zwycięzca Biegu Rzeźnika 2011 – Piotr Hercog

.. i wielu innych świetnych biegaczy

Tak duża liczba czołowych zawodników musiała przekuć się na poziom zawodów, dzięki czemu padł rekord trasy zarówno Pań jak i mężczyzn.

Wśród mężczyzn na dystansie 10 km zwyciężyli Dariusz Kruczkowski (36:44), który poprawił rekord Daniela Wosika o blisko minutę.

Drugie miejsce zajął wałbrzyszanin Piotr Holly (38:08′), trzecie – Maciej Bierczak (39:01′). Kolejne miejsca zajęli: Piotr Herzog (39:11′), Dominik Jarco (39:24′)…

i Marek Swoboda (39:41′).

Wśród kobiet, w biegu na 5 km zwyciężyła Izabela Zatorska (21:39) poprawiając swój własny rekord trasy sprzed roku o półtorej minuty.

Na drugim miejscu finiszowała Halina Gałuszka (22:54′), trzecie miejsce zajęła Magdalena Łączak (23:23′).

Nowi rekordziści zdobyli dodatkowe nagrody za swoje wyniki. A każdy otrzymał bardzo oryginalną statuetkę za udział w tym jubileuszowym biegu.

Przed południem  odbyły się biegi dzieci i młodzieży uczestniczyło w nich 60 zawodników, rozegrano też sztafetę rodzinną w której zwyciężyli państwo Sobieraj z Głuszycy miejsce drugie zajęła rodzina państwa Sieradzkich z Świdnicy a na miejscu trzecim rodzina państwa Chomiaków z Jedliny -Zdrój

Relacja na podstawie informacji Ryszarda Klimasa.