Runner’ s World Super Bieg w Miękini

W długo wyczekiwanych zawodach w Miękini, inaugurujących Runner’ s World Super Bieg wzięło udział blisko 350 zawodników. To pierwsza z dziewięciu edycji cyklu, czekających nas w tym sezonie. Bieg był kolejnym elementem Aktywnego Weekendu w Miękini, którą dzień wcześniej opanowali kolarze startujący w I edycji cyklu Bike Maraton 2016.

Atestowana, szybka trasa półmaratonu sprzyjała dobrym wynikom, a zawodnicy startujący na dystansie 10 km również zadowoleni byli z własnych rezultatów. Wszyscy zgodnie chwalili piękną trasę i dobrą organizację zawodów oraz to że biegi odbyły się na jednej pętli, bez powtarzania tych samych okrążeń.

DSC_7019a

Pogoda zawodnikom sprzyjała, choć niektórzy narzekali na wiatr, utrudniający rywalizację w kilku miejscach na trasie. Zgodnie z założeniami organizatorów – trasa obu biegów została poprowadzona z dala od dużych miejscowości i biegła przez malownicze, zalesione tereny gminy Miękinia.

DSC_7386

Półmaraton wystartował punktualnie o godz. 11:00, a „dziesiątka” dokładnie dziesięć minut później. Bazą zawodów był kompleks sportowy przy ulicy Sportowej w Miękini – na zawodników czekały szatnie i prysznice, a biuro zawodów działało już od godz. 8:00. Tuż przed startem wszyscy, którzy nie mogli się już doczekać strzału startera (te honory pełnił wójt gminy – Jan Marian Grzegorczyn), wzięli licznie udział w rozgrzewce przeprowadzonej przez załogę studia Be Fit ze Środy Śląskiej.

DSC_7453

W ramach pakietu startowego każdy otrzymał pamiątkową techniczną koszulkę, na wszystkich czekały na mecie medale, można było bezpłatnie wydrukować sobie w biurze zawodów imienny dyplom z wynikiem i czasem biegu, a załoga przychodni Fizjo – Medic z Miękini oferowała bezpłatne masaże. Po biegu na każdego czekał Bufet – Meta z wodą, izotonikiem, ciepłą herbatą, ciastkami i owocami, a kilka namiotów dalej – ciepły regeneracyjny posiłek.

Najszybszym zawodnikiem półmaratonu okazał się Maciej Chmura, który linię mety przekroczył z czasem 1:17:45.

DSC_8118

Na drugim miejscu przybiegł Sebastain Grodecki, a trzeci był Arkadiusz Szlendak.

DSC_8158

Najszybszą zawodniczką została Marzena Morawska z czasem 1:33:31, druga była Anna Hotała, a trzecia Anna Figarska. Na dystansie 10 km pierwsze miejsce zajął Jacek Sobas (czas zwycięzcy – 32:34), przed Tomaszem Sobczykiem i Sławomirem Pieczurowskim. Wśród Pań pierwsze miejsce przypadło Danucie Piskorowskiej (39:19), drugie Natalii Bihun, a trzecia była Paulina Szarzyńska. Rywalizowano również w kategoriach wiekowych i klasyfikacji drużynowej, a na trasie przygotowanej dla dzieci odbyły się biegi przełajowe dla najmłodszych.

Nagrody, puchary i medale wręczali :wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn i Marek Dudziński – redaktor naczelny polskiej edycji magazynu Runner’s World – patrona medialnego cyklu.

1

Kolejnym biegiem zaliczanym do Runner’s World Super Biegu będzie IV Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniegórska 10. Na oba biegi Jelenia Góra zaprasza już 1 maja. Potem cykl rusza w góry. Pierwsza z górskich edycji odbędzie się 8 maja w Polanicy – Zdroju.

sb-stopka-2016-1

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te