PZU partnerem Festiwalu Biegowego

Już ponad 6200 biegaczy z całego kraju i zagranicy zgłosiło swój udział w sportowych zmaganiach, wybierając spośród ponad 20 biegów. W tym roku partnerem tytularnym imprezy został PZU. To kolejny krok ubezpieczyciela w kierunku promocji zdrowego i aktywnego  trybu życia wśród Polaków.

PZU Festiwal Biegowy jest jedynym tak wszechstronnym i różnorodnym wydarzeniem biegowym w kraju. W ciągu trzech dni zawodnicy mają do wyboru ponad 20 biegów o łącznej długości tras wynoszącej niemal 300 km.

News20140617

Od 400-metrowych Biegów Deptaka dla dzieci, przez krynicką milę, życiową dziesiątkę, półmaraton, Koral Maraton, aż po 100-kilometrowy Bieg 7 Dolin, od tego roku rozgrywany w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratonie. Dla najsilniejszych zawodników rozgrywana jest biegowa etapówka – składająca się z 8 biegów IRON RUN.

logo_festiwal-biegowy_Krynica_400x130px_PLPiąta edycja imprezy, która odbędzie się w dniach 5-7 września, zapowiada się rekordowo. Program imprezy wzbogacił się o kolejne konkurencje (m.in. półmaraton, bieg nocny czy minimaraton).

Chęć startu w Krynicy zgłosiło już ponad 6200 biegaczy z całego kraju i zagranicy, czyli o 2000 więcej niż w tym samym czasie w 2013 roku.

PZU patronuje także konkursom na „Biegowe Wydarzenie Roku” i „Biegowego Dziennikarza Roku”, organizowanym przez portal festiwalbiegow.pl. Wśród wszystkich chętnych, którzy wezmą udział w głosowaniu, rozlosowanych zostanie 40 voucherów o wartości 500 zł na zakupy w sklepie internetowym dla biegaczy.

B7D_08_wj

Konkursy rozstrzygnięte zostaną 5 września, podczas Festiwalu Biegowego. Organizatorzy  najlepszego biegu otrzymają nagrodę o wartości 100 000 złotych, a dziennikarz roku – 30 000 złotych.

PZU od lat poprzez ofertę produktową oraz liczne działania prewencyjne i sponsoringowe zabezpiecza zdrowie i życie Polaków. Zaangażowanie w kolejne wydarzenie biegowe wynika z chęci zaadresowania tematu zdrowia i profilaktyki do jak najszerszego grona Polaków. Co rok przekazujemy miliony złotych na projekty z obszaru profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowego trybu życia. Przez bieganie chcemy promować aktywność fizyczną – mówi Piotr Glen, dyrektor ds. zaangażowań społecznych PZU.

festiwal 1

PZU Festiwal Biegowy jest kolejną dużą imprezą biegową, którą wspiera PZU. Od sierpnia 2013 roku  firma jest sponsorem tytularnym Maratonu Warszawskiego – największego maratonu  w Europie Środkowo-Wschodniej. Angażuje się również w takie wydarzenia, jak Silesia Marathon, Cracovia Półmaraton, Maraton Lubelski, Łódź Maraton Dbam o Zdrowie czy PZU Alpin Sport – Tatrzański Bieg pod Górę.

7dolin1

Upowszechniając bieganie PZU wspiera także budowę Tras Zdrowia na terenie całego kraju. W ramach inicjatywy zwycięskie samorządy z całej Polski otrzymają środki na stworzenie specjalnych ścieżek biegowych. Dzięki temu, zarówno aktywnym sportowcom, jak i osobom, które chcą rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną, udostępniona zostanie przestrzeń do ćwiczeń.

Ścieżki będą stanowić strefę treningów, zajęć, relaksu i integracji społeczności lokalnej. W ramach pierwszej edycji programu do końca września tego roku powstanie 30 PZU Tras Zdrowia na terenie całej Polski.  Do konkursu wpłynęło 150 zgłoszeń.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te