Puchar Sudetów wystartował - BiegiGorskie.pl

Puchar Sudetów wystartował

Polanica – Zdrój, Bielawa, Kowary, Świeradów – Zdrój i Szklarska Poręba – te miejscowości będą gościły w tym roku zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Super Biegu – Pucharu Sudetów w biegach górskich. VI Półmaraton Polanica – Zdrój i VI Dziesiątka Staropolanki rozpoczęły tę rywalizację wczoraj, 30 maja.

Znów pobiegniemy i powalczymy na dwóch dystansach, bo na większości edycji PS będzie można wybrać krótki bieg anglosaski (zawsze ok. 10 km) lub bieg długi (zawsze „w okolicach” półmaratonu. Na obu dystansach będzie klasyfikacja generalna – zarówno w klasyfikacji open, jak i w kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji drużynowej.

Tam gdzie organizatorzy przygotowali biegi alpejskie, punkty do generalki będzie można zdobyć do wybranej przez siebie klasyfikacji. Aby być branym pod uwagę w „generalce”, trzeba ukończyć min. 3 biegi.

Trasę niedzielnego górskiego półmaratonu najszybciej pokonał Andrzej Witek (140minut.pl). Ubiegłoroczny zwycięzca, Jacek Sobas (#niemamiętkiejgry), tym razem musiał uznać wyższość rywala i zajął miejsce drugie. Trzeci był Radosław Boniec (140minut.p).

Druga rok temu w klasyfikacji open kobiet Karolina Obstój, tym razem zajmuje pierwsze miejsce, a za nią do mety dobiega Anastazja Skóra. Trzecią kobietą na dystansie półmaratonu jest Marzena Woszek (Running Chef Team).

Po wspólnym starcie o godz. 11:00 i wspólnym biegu przez pierwsze 5km, „dycha” rozpoczęła powrót do mety i to zwycięzca tego biegu zameldował się w Parku Zdrojowym jako pierwszy uczestnik niedzielnych zawodów. Dziesiątkę Staropolanki wygrał Marcel Broj (Broj Team Źlinice).
Drugi był Jacek Zgłobicki (Karkonosz Running Team), a trzeci Bartłomiej Szpargała (Mad Runners).

Wśród pań, najszybciej do mety dobiegła Dominka Sasin (KB Sobótka), wyprzedzając Beatę Dereń (LKS Iskra Jaszkowa) i Katarzynę Kochman (#niemamiętkiejgry).

Najlepszym biegowym teamem „dychy” była Bielawska Akademia Biegania, dla której najwięcej punktów zdobyli Władysława Nocna, Roman Trocha i Stanisław Gil.

Klasyfikację drużynową półmaratonu wygrał team #niemamiętkiejgry (Karolina Obstój, Anastazja Skóra, Jacek Sobas).

Kolejna edycja Pucharu Sudetów odbędzie się w Bielawie (18 lipca), gdzie dodatkowo czeka, odwołana rok temu, Ultra Sowa. Potem Kowary (15 sierpnia) i bieg alpejski na Przełęcz Okraj. 3 października alpejski Świeradów Run, a na finał cyklu zapraszamy do Szklarskiej Poręby 16 października (Interferie Run).

A jeśli ktoś chce pobiegać na asfalcie, ale czuć się jak w górach – organizatorzy Super Biegu zapraszają do Jeleniej Góry. 13 czerwca odbędzie się tam Półmaraton Jeleniogórski.

Więcej na https://superbieg.pl

Pełne wyniki zawodów dostępne są tu: https://cykl.superbieg.pl/wyniki-2/
i tu: https://wyniki.datasport.pl/results3305/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*