Przedwojewski w Salomon Suunto Team - BiegiGorskie.pl

Przedwojewski w Salomon Suunto Team

Tegoroczne objawienie sezonu w środowisku biegów górskich, 3-krotny Mistrz Polski z 2017 roku w Biegu Anglosaskim (Ustrzyki Dolne), Skyrunning (Zakopane) oraz Długodystansowym Biegu Górskim (Karpacz) – Bartłomiej Przedwojewski został zawodnikiem Salomon Suunto Team.

Bartłomiej mimo, że dla wielu osób jest największym odkryciem sezonu 2017 w środowisku biegów górskich to dla wtajemniczonych jego świetna forma i postawa z tego roku nie jest przypadkiem.

Spokojnie można stwierdzić, że 24 letni Bartłomiej Przedwojewski wreszcie rozwija swój talent na miarę oczekiwań. Wywodzący się z Głuchołaz, a mieszkający na co dzień we Wrocławiu zawodnik już dwa lata temu był dwukrotnym Mistrzem Polski w Biegu Anglosaskim i Alpejskim.

Rok 2016 był niestety rokiem sportowo straconym ze względu na kontuzję, ale w pełni wykorzystanym zawodowo. Bartłomiej jest bowiem Absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Szkoły Pożarnej w Poznaniu. Po raz pierwszy o Bartku było głośno w 2011 roku kiedy to na Mistrzostwach Świata Juniorów w Biegach Górskich w Tiranie zajął 6 miejsce indywidualnie, a w drużynie wywalczył wraz z kolegami srebrny medal (wraz z Tomaszem Grycko i Rafałem Matuszczakiem). Jak sam mówi przed bieżącym sezonem wreszcie mógł skoncentrować się na właściwych przygotowaniach do startów co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami. Sam twierdzi, że są w nim jeszcze bardzo duże rezerwy, które będzie chciał wykorzystywać w kolejnych sezonach. Bartłomiej do tej pory specjalizował się w biegach anglosaskich i alpejskich głównie na krótszych dystansach. W tym roku po raz pierwszy startował na dystansach długości około 30 km (MP Skyrunning Zakopane czy MP W Biegu Górskich Długodystansowym) za każdym razem poprawiając rekord trasy.

Salomon Suunto Team to amatorska drużyna sportowa, która została stworzona w 2008 roku na bazie zespołu rywalizującego we wcześniejszych latach w zawodach Adventura Race – Rajdach Przygodowych. Obecnie w skład zespołu wchodzi 5 osób: Piotr Hercog, który jako jedyny został z zespołu AR, Marcin Świerc, który dołączył do zespołu w 2009 rok, Magdalena Łączak i Paweł Dybek – w zespole od 2013 roku oraz najmłodsza w Teamie Natalia Tomasiak, która startuje w barwach Salomon Suunto od 2016.

Salomon Suunto Poland Team to dziś jedna z najmocniejszych drużyn w środowisku biegów górskich nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zawodnicy SST należą do ścisłej światowej czołówki biegaczy. Startowali w wielu najbardziej prestiżowych i wymagających zawodach na świecie wygrywając czy zajmując miejsce w czołówce. Do najważniejszych sukcesów Teamu możemy zaliczyć w ostatnich latach: wygrane w Ice Baikal Marathon, Ultra Fiord czy The Great Wall Marathon, medale Mistrzostw Świata i Europy w Skyrunningu, czołowe miejsca w Pucharach Świata Skyrunning, kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski w biegach górskich na różnych dystansach.

O komentarz w sprawie Bartka poprosiliśmy Przemysława Ząbeckiego – Community Managera Amer Sports Polska odpowiedzialnego między innymi za Salomon Suunto Team oraz samego zainteresowanego.

Bardzo się cieszymy, że Bartek zdecydował się do nas dołączyć. Widzimy jak dynamicznie rozwijają się biegi górskie w naszym kraju i my również zdecydowaliśmy się powiększyć nasz zespół. Wyniki Bartka oraz dystanse jakie biega, będą dobrze współgrały z tym co dzisiaj reprezentują pozostali zawodnicy. Mamy świetnych zawodników specjalizujących się na dystansach ultra czy „stumilówkach” jak Piotrek Hercog czy Paweł Dybek. Mamy bardzo mocnego i szybkiego Marcina Świerca, który tegorocznym świetnym startem w CCC, pokazuje naturalny kierunek swojego rozwoju i chęć wydłużania dystansów w których startuje. Bartek jest więc idealnym dopełnieniem Teamu, będzie bowiem chciał się koncentrować na dystansach między 10 a 30 km. U dziewczyn sytuacja jest klarowna. Magda Łączak po powrocie do zdrowia pokazuje, że jest bardzo mocna i myślimy, że sprawi nam jeszcze wiele radości na dystansach ultra. Natalia Tomasiak każdego roku odnotowuje bardzo duży progres sportowy koncentrując i reprezentując nas na dystansach 20-50 km.

Bartłomiej Przedwojewski

Dla każdego chyba zawodnika, który decyduje się na starty w biegach górskich, Salomon Suunto Team znajduje się na szczycie górskiej ekstraklasy, również dla mnie. Sezon 2017 stanowił dla mnie pod wieloma względami spełnienie sportowych celów i marzeń, zaś dołączenie do Teamu stanowi jedno z nich. Bardzo się tym cieszę i mam nadzieję, że następny sezon pod sztandarem Salomon Suunto będzie równie udany, a nie ma co ukrywać, że ambicje mam wysokie.

Zapraszamy do śledzenia Bartka na Bartłomiej Przedwojewski fanpage:

https://www.facebook.com/BartlomiejPrzedwojewskiFanPage/?ref=br_rs

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*