Poznaliśmy gospodarza 28. Mistrzostw Świata

Po zawirowaniach spowodowanych wycofaniem się wcześniej ustalonego gospodarza 28.Mistrzostw Świata WMRA w Biegach Górskich (w stylu alpejskim), w końcu poznaliśmy nowego organizatora tych mistrzostw.

28 World Mountain Running Championships odbędą się po raz 7 we Włoszech. Do tej pory następujące włoskie miejscowości były organizatorami Mistrzostw Świata WMRA: San Vigilio Marebbe (1985), Morbegno (1986), Valle di Susa (Susa, Bardonechia e Chiomonte: 1992), Arta Terme (2001), Sauze d’Oulx (2004) e Valchiavenna (Campodolcino e Madesimo: 2009).

W tym roku gospodarzami będą dwie Włoskie, malutkie miejscowości liczące po około tysiąc mieszkańców, położone w Lombardii: Temù i Ponte di Legno.

Passo Tonale – foto wikipedia

Meta usytuowana będzie na przełęczy Tonale (1883 m n.p.m.) oddzielającą dolinę Val di Sole od doliny Vallecamonica. Rejon ten jest znanym i cenionym we Włoszech ośrodkiem sportów górskich (głównie narciarskich).

Zawody odbędą się 2 września 2012 – czyli tydzień przed Mistrzostwami Świata na Długim Dystansie (czyli Jungfrau Marathon). W ramach zawodów przewidziane są następujące biegi:

– dla seniorów – na długości 13 km,

– dla seniorek i juniorów – na długości 7,9 km,

– dla juniorek – na długości 4.1 km.

W odróżnieniu od Mistrzostw WMRA na długim dystansie, w których może wystartować praktycznie każdy, Mistrzostwa Świata WMRA anglosaskie i alpejskie na dystansach „klasycznych” są imprezami zamkniętymi, czyli takimi w których mogą wystartować tylko oficjalne reprezentacje danych krajów członkowskich WMRA, złożone z zawodników powołanych do kadry. O dacie i miejscu polskich eliminacji jeszcze Was poinformujemy.

Przypominamy jednocześnie – tym co jeszcze o tym nie wiedzą 😉  iż znamy także organizatora i datę 29.Mistrzostw Świata WMRA – będzie nim 8 września 2013 roku – Krynica-Zdrój i zgodnie z zasadą rozgrywania naprzemiennie mistrzostw w stylu alpejskim i anglosaskim, zawody w Polsce odbędą się oczywiście w stylu anglosaskim, na trasie na której będzie można się pościgać już w 2012 roku.

Prezentacja wideo:

Strona organizatora: http://www.wmrc2012.it

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te