Poznaj Mistrza – Piotr Koń - BiegiGorskie.pl

Poznaj Mistrza – Piotr Koń

W naszym cyklu pt. „Poznaj Mistrza”, dziś przedstawiamy drugi wywiad z Piotrem Koniem reprezentującym RMD Montrail Team – zrzeszający oprócz Piotra innych czołowych Polskich biegaczy górskich w tym takich multimedalistów jak Dominika Wiśniewska Ulfik, Izabela Zatorska czy Daniel Wosik.

Początek sezonu okazał się dla Ciebie niezwykle udany: zwycięstwo w biegu otwarcia Montrail Ligi (RMD Winter Run), zwycięstwo w pierwszym biegu Pucharu Polski Skyrunning – UBS Grapa Vertical, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski na długim dystansie. Czy rok 2015 będzie ponownie rokiem Konia?

kon4
image-21161

Witam wszystkich. Początek udany i  powyżej moich oczekiwań, więc jestem zadowolony z formy, a jak będzie dalej w innych biegach to się okaże. Dwa lata temu po zajęciu 1 m-ca w Montrail Lidze i udanym całym  sezonie żartowałem, że rok Konia dopiero nadejdzie , a czy tak będzie  zobaczymy w październiku.

2. Czy coś zmieniłeś w swoim treningu, że forma tak wystrzeliła w górę?

Oj nie wiem czy strzeliła, to dopiero 3 starty w górach, ale czuję, że jest moc w nogach, bo dobrze mi się biegło na Skrzyczne. W porównaniu z dwoma poprzednimi latami niewiele zmieniłem. Zacząłem przygotowania w styczniu z wyższego pułapu niż lata poprzednie, wcześniej zacząłem robić  trening siłowy w postaci przysiadów, skipów. Dodatkowo dołożyłem trochę jazdy na rowerze stacjonarnym  z obciążeniem, trochę  skakanki, ćwiczeń mięśni brzucha i to wszystko.  Taka tam zabawa biegowa przez cały czas.

koń1
image-21162

3. Wydaje się, że ponownie jesteś piekielnie mocny na podbiegach – czy zamierzasz wystartować za niespełna dwa tygodnie w sobótce?

Tak, planuję wystartować w Sobótce. Trasa tam jest ,,szybka’’ jak dla mnie, ale zobaczymy jak będzie mi się biegło. Startowałem tam rok temu więc  jeśli będą podobne warunki  atmosferyczne to będę miał okazję porównać  czasy z roku ubiegłego. Jeśli forma jest lepsza to czas powinien być również troszkę lepszy.

Piotr-Koń-3
image-21163

4. Które z tegorocznych  startów traktujesz jako swoje priorytety?

Przede wszystkim planuję wystartować we wszystkich biegach rangi Mistrzostw Polski.  Zakwalifikowałem  się do Mistrzostw Świata na długim dystansie w  Szwajcarii, więc tam też będę chciał wypaść jak najlepiej , chociaż trasa nie jest tam zbytnio dla mnie.

5. Wróćmy do Mistrzostw Polski na Długim dystansie. Jak oceniasz swój start – czy mogło być lepiej?

Jadąc tam moim założeniem było dobrze i rozsądnie pobiec, a 5 lub 6 miejsce jak najbardziej by mnie  satysfakcjonowało patrząc na bardzo mocną obsadę biegu. Dodatkowo było  za gorąco jak  dla mnie  więc od samego początku obawiałem się skurczu łydek. Niestety przez ostatnie 10-12 km to już tylko walczyłem właśnie z tymi skurczami więc chciałem tylko ostrożnie dopiec do mety. Udało się ukończyć na 4 miejscu w niezłej formie. Myślę, że gdyby nie skurcze to mógłbym trochę urwać  jeszcze z tego czasu, gdyż czułem jeszcze rezerwę w nogach.

kon5
image-21164

6. Za niespełna 4 tygodnie MP Skyrunning – to bardzo trudne technicznie zawody – w tym roku trasa jest jeszcze dłuższa. Czy trasa typu sky, kamienista ze stromymi podbiegami i zbiegami ci odpowiada?

Tak to bardzo trudna i ciężka  trasa, ale dobrze mi się tam biegało w poprzednich latach.  Lubię tę trasę i dobrze się na niej czuję. Co roku te ostatnie  2 km były na ,,dobicie’’ człowieka, a w tym roku jeszcze dołożono prawie 7 km więc będzie bardzo ciężko.

kon2
image-21165

Pozdrawiam wszystkich miłośników gór i do zobaczenia na trasach!

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*