POMERANIA ULTRA TRAIL już za nami! - BiegiGorskie.pl

POMERANIA ULTRA TRAIL już za nami!

14 Października 2023 to data, na którą biegacze w całej Polsce czekali od dawna.

POMERANIA ULTRA TRAIL po raz kolejny zawitała do malowniczej gminy Luzino z bazą zawodów przy nowoczesnym kompleksie jeździeckim Stajnia Barłomino.

Jak co roku zostały przygotowane długie i wymagające technicznie trasy od 100km przez 65km, 42km, 21km do 11km. Warto nadmienić, że na dystansach 21km i 11km odbyła się również rywalizacja Nordic Walking.

Koronny dystans 100km z przewyższeniem około 2350m i limitem czasu 16h to nie lada wyzwanie dla zawodowych biegaczy oraz ambitnych amatorów. Do tego niesprzyjające warunki pogodowe (wiatr i liczne opady deszczu) sprawiły, że wyniki rywalizacji były do końca wielką niewiadomą. Na szczęście pogoda nie wpłynęła znacząco na czasy zwycięzców dystansu ULTRA 100km, a zostali nimi: Karolina Chorąży z czasem 11h 52m 58sek oraz Grzegorz Sułek – 10h 21m 29sek.

POMERANIA ULTRA TRAIL słynie z bezpiecznych (bez przebiegu przez ruchliwe ulice), dobrze oznakowanych i malowniczych tras wyznaczonych na terenie gmin Łęczyce, Luzino i Lębork.

Morenowy i mocno urozmaicony teren tych kaszubskich lasów to idealne miejsce na wyznaczenie tak długich i wymagających zawodów. Do tego 5 dobrze wyposażonych bufetów, na których czekały między innymi wypieki i rurki z kremem z Cukierni Wenta Bożepole to nie mały motywator dla każdego uczestnika” – dodaje organizator.

Należy dodać, że zawody były wpisane do międzynarodowego kalendarza UTMB, dzięki czemu biegacze mogą zbierać punkty do tejże klasyfikacji. Pozwala to także organizatorowi na ściągnięcie uczestników z całego Świata.

 

Prestiż imprezy tworzyła także jej otoczka na bazie przy Stajni Barłomino, gdzie na uczestnicy i kibice mogli delektować się muzyką DJ od RED BULL, strefą street food, wypiekami od lokalnego koła gospodyń wiejskich czy dokonać zakupów w sklepikach partnerów wydarzenia. Do tego nie lada atrakcją było darmowe badanie stóp i ew. formowanie indywidualnych wkładek od Footbalance Lębork.

Organizator dla każdego zwycięzcy, i nie tylko, przewidział nagrody finansowe lub rzeczowe.

Dla najlepszych kobiet i mężczyzn na koronnym dystansie 100km rozdano: 800zł, 600zł i 400zł, a dla pozostałych dystansów i kategorii wiekowych liczne nagrody rzeczowe.

Nagrody finansowe i rzeczowe zostały ufundowane przez sponsorów wydarzenia a także z projektu „Aktywna Wieś” wspieranego przez Pomorskie Zrzeszenie LZS oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Pomerania Ultra Trail już za nami, jednak niebawem – w Lutym 2024 – odbędzie się zimowa edycja tychże zawodów – Pomerania Winter Challenge – z bazą w gminie Trąbki Wielkie, gdzie już dzisiaj zapraszamy do zapisów w imieniu organizatora.


FILMIK:
https://www.youtube.com/watch?v=q1BMvToO1D8

SPONSORZY WYDARZENIA:
Gmina Luzino / GOK Luzino / Gmina Łęczyce / Powiat Wejherowski / Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego / Pomorski LZS / ASE Gdynia / MERCOR S.A. / OMBRE / YOURFLARE / NITECORE / B-PAC ARONPHARMA / NATA / BOMBUSENERGY / BLIZ POLSKA / MAŁA CZARNA / FOOTBALANCE LĘBORK / MELVIT / LECHFREE

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*