Pómaraton Forrest – Reaktywacja

Już 26 września zapraszamy do Limanowej na „IV PÓŁMARATON LIMANOWA FORREST”, w ramach którego rozegrane zostaną również  „Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie Górskim”.

Po dwuletniej przerwie wracamy z nieco zmodyfikowaną trasą …

Czy będzie ona łatwiejsza, fajniejsza, trudniejsza?… Enigmatycznie powiemy, że dodaliśmy wszystkiego po trochu. Nic nie straci – nawet zyska na swojej atrakcyjności:). Trasa nadal będzie usytuowana w trochę zapomnianym i słabej uczęszczanym obszarze Beskidu Wyspowego – najbardziej znanego ze stoków Stacji Narciarskiej „Limanowa Ski”. W jej górnej części – co jest zupełną nowością, będzie umiejscowiona meta, z której roztacza się zachwycający widok na: Groń, Sarczyn, Sałasz czy Jaworz. Szczyty te, wprawdzie niezbyt majestatycznie wznoszą się w niebo –  najwyższy jest tutaj Jaworz (918 m. n.p.m) – ale mają swój niewątpliwy, dziewiczy urok.

1

Oprócz usytuowania mety, nowością dla każdego  uczestnika będzie możliwość „poznania” w biegu lub na rowerze wyżej wspomnianych okolic, jak i samej Żmiącej –  położonej  na gęsto zalesionych , północnych stokach gór Jaworza i Sałasza miejscowości znanej z gospodarstw agroturystycznych i stawów rybnych.

71_1

Każdy będzie mógł właśnie od północnej strony zdobyć wymieniany Jaworz – na szczycie którego znajduje się wieża widokowa.

2

Na trasie Półmaratonu Forresta, każdy biegacz i rowerzysta znajdzie coś dla siebie  – zapierające dech w piersiach widoki ze  Żmiącej, Jaworza czy Górnej Stacji Narciarskiej  „Limanowa Ski”, niczym nieskalaną przyrodę – lasy, łąki (na zboczach Miejskiej i Łysej Góry, przy szlaku niebieskim pomiędzy Jaworzem  a Sałaszem), ciszę i powietrze wolne od hałasu i zanieczyszczeń, a przy tym  znikomą ilość współczesnej nawierzchni.

oznakowanie2

Przede wszystkim  zaś postaramy się oto to – co za co ceni się biegi górskie organizowane przez „Forreściaków” – profesjonalną organizację i wspaniałą atmosferę :).

Bieg odbędzie się w sobotę, 26 września 2015 r., start o godzinie 10:30.
Baza biegu i biuro zawodów usytuowane będzie przy Stacji Narciarskiej „Limanowa-Ski” w Limanowej www.limanowa-ski.pl

Trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym i długości ok 21 km (bez atestu), przebiega po szlakach turystycznych, prowadzi drogami leśnymi i polnymi, miejscami odcinki kamieniste, a w małej ilości asfaltowe.

3

Start  jest  umiejscowiony są na Dolnej Stacji Narciarskiej „Limanowa-Ski”, natomiast Meta na Górnej Stacji Narciarskiej „Limanowa Ski”.

Zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.forrest-limanowa.pl wraz z opłatą startową przelewem – można dokonywać do dnia 20 września 2015 r.

Istnieje możliwość taniego, odpłatnego zakwaterowania ze stołówką lub rozbicia namiotu przy Biurze Zawodów (wyciąg narciarski). Prosimy o rezerwację na naszego maila: limanowa.forrest.team@gmail.com

* W razie wątpliwości i pytań, kontakt telefoniczny do organizatora: tel. +48 669 020 100, +48 511404882

Zarząd Klubu Sportowego
„LIMANOWA FORREST”

Serdecznie Zapraszamy!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te