W lutym rusza polska „LA CIASPOLADA”

Biegi górskie, narciarskie, na orientację…dlaczego więc nie na rakietach śnieżnych?
Idea zdawałoby się szaleńcza, jednak włoska „La Ciaspolada”, największa tego typu impreza na świecie, rokrocznie przyciąga tysiące zawodników.

Na naszym, rodzimym gruncie rakiety śnieżne wprawdzie dopiero zaczynają podbijać serca szerszego grona Polaków, jednak potencjał rozwoju tej aktywności zimowej jest niezaprzeczalny. Dostrzegając ogromne możliwości i inspirując się włoskimi tradycjami, postanowiliśmy zorganizować RAKIETNĄ, czyli Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na Rakietach Śnieżnych.

rakiety0

Zawody rozgrywają się w Spalonej, niewielkiej miejscowości położonej w Górach Bystrzyckich, słynącej ze znakomitych warunków do uprawiania narciarstwa biegowego.

Ubiegłoroczna, I edycja, zgromadziła na starcie 72 zawodników z całej Polski, stając się tym samym największą rakietową imprezą w naszym kraju.

rakiety5

Wyjątkowość RAKIETNEJ spowodowała znaczne zainteresowanie mediów, a relacje z zawodów można było obejrzeć np. w ogólnopolskiej telewizji TVN24.

rakiety4

rakiety6Nadrzędną ideą przyświecającą nam jako organizatorom Mistrzostw Polski w Biegu na Rakietach Śnieżnych jest popularyzacja tej formy ruchu wśród jak najszerszego grona ludzi aktywnych.

Z tego też powodu zrezygnowaliśmy np. z opłaty startowej, co w założeniu ma zachęcać i umożliwiać start każdej chętnej osobie.

Co więcej, zapewniamy również możliwość wypożyczenia rakiet śnieżnych w biurze zawodów, dzięki czemu szansa startu otwiera się nawet przed nowicjuszami oraz osobami nie posiadającymi własnego sprzętu.

Organizowane w Spalonej Mistrzostwa Polski są pierwszymi i jedynymi zawodami tak wysokiej rangi w naszym kraju.

Doskonała lokalizacja rozgrywanych zawodów, bezpośrednio na rozległych stadionach narciarstwa biegowego i leśnych trasach wokół nich umożliwia liczne gromadzenie się uczestników biegu oraz publiczności. Ważnym argumentem są specyficzne warunki pogodowe Gór Bystrzyckich, które zapewniają obfite opady i długo utrzymującą się pokrywę śnieżną.

rakiety3

Zatem, o ile warunki pogodowe nie staną nam na przeszkodzie ;), II edycja RAKIETNEJ, odbędzie się w niedzielę 16 lutego 2014r.

W tym roku obowiązywać będą cztery kategorie i dystanse:

Mężczyźni Open 3×2,5km

Kobiety Open 2×2,5km

Juniorzy Open 1km

Juniorki Open 0,5km

Zapisów można dokonać na stronie http://www.rakietna.pl/zapisy/ do 15 lutego 2014 do godziny 20.00.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Pula nagród głównych wynosi 2000zł. Dodatkowo sponsorzy ufundowali kilkadziesiąt nagród losowanych 🙂

rakiety7

Liczymy na to, że podobnie jak i my, złapiecie bakcyla rakietowego i wystartujecie w II edycji Otwartych Mistrzostw Polski w Biegu na Rakietach Śnieżnych, do czego serdecznie Was zachęcamy!

rakiety2

Ze śnieżnym pozdrowieniem,
ORGANIZATORZY

Info o biegu: www.rakietna.pl i www.facebook.com/rakietna

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te