Półmaraton z górką – Chojnik Festiwal

W dniach 22-24 maja 2015 roku odbędzie się Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy – trzecia odsłona biegów ze startem w Sobieszowie. Oprócz tradycyjnego Chojnik Maratonu organizatorzy przygotowali dwa inne dystanse – Ultra Chojnik oraz Półmaraton z górką. Ten ostatni będzie doskonałą okazją na górski debiut w otoczeniu najpiękniejszej karkonoskiej przyrody.

chojnik2

Półmaraton z górką powstał z myślą o biegaczach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, lecz potrzebują już doświadczać adrenaliny związanej ze sportową rywalizacją. Ten 26 kilometrowy bieg będzie też doskonałym sprawdzianem dla osób od lat przemierzających asfaltowe miejskie trasy maratonów. Właśnie oni, zgodnie z dzisiejszymi trendami, powoli zamieniają bieżnie, chodniki czy parkowe aleje na bardziej wymagające i naturalne górskie ścieżki.

chojnik1

– Wybraliśmy doskonałą trasę, która zadowoli wymagających amatorów, zauroczy wrażliwych na piękno natury i  zaspokoi biegaczy lubiących intensywny wysiłek – przyznaje Daniel Chojnacki, organizator Karkonoskiego Festiwalu Biegowego.
Od początku trasa wiedzie pod górę, tak żeby jak najszybciej wdrapać się na grań Karkonoszy. Następnie uczestnicy chwilę przebiegną śladami Ultramaratonu Karkonoskiego, żeby zaraz zacząć trudny technicznie zbieg z powrotem do Sobieszowa.

chojnik3

Ostatni wysiłek czeka na schodach prowadzących do zamku Chojnik, gdzie umieszczona będzie meta zawodów. Na trasie skorzystać można z 3 punktów żywieniowych. Dokładny dystans do pokonania zamyka się w 26 kilometrach z 1300 metrami przewyższeń, czyli jak mówi sama nazwa biegu – do klasycznego półmaratonu będziemy musieli dodać jeszcze jedną górkę.

chojnik-karkonoski-festiwal-biegowy

Każdy uczestnik ukończywszy półmaraton dostanie pamiątkowy medal i regeneracyjny posiłek. Po biegu odbędzie się dekoracja zwycięzców oraz integracyjne ognisko, z izotonicznymi napojami o mniej formalnym charakterze – z uśmiechem dodaje Chojnacki.

Trasa i jej profil:

trasa

Chojnik Karkonoskiego Festiwalu Biegowy to trzy trasy o zróżnicowanym poziomie trudności, które przebiegać będą przez najbardziej malownicze i najtrudniejsze części Karkonoszy, zarówno po stronie czeskiej jak i polskiej. Przez wielu biegaczy uznany za jeden z najtrudniejszych maratonów górskich w kraju.

foty-dla-patronow6

Urokliwa meta na zamku Chojnik potęguję emocje i radość z przebiegniętego dystansu.

meta chojnik

fot. Tomasz Gola

Podczas trzech dni Festiwalu przygotowane będą liczne atrakcje. Nie tylko dla zawodników, ale również dla ich rodzin, kibiców i wolontariuszy. W programie: biegi do malucha – warsztaty sportowe dla najmłodszych, przegląd filmów o tematyce biegowej, ognisko integracyjno-regeneracyjne i wiele innych atrakcji.

zapisy na stronie: www.chojnikmaraton.pl

Szczyt za szczytem
Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te