Półmaraton Sowiogórski i Dycha - BiegiGorskie.pl

Półmaraton Sowiogórski i Dycha

Coraz bliżej do inauguracji biegowego sezonu w Górach Sowich i w Gminie Nowa Ruda.

Ludwikowice Kłodzkie – dobrze znane biegaczom górskim z całej Polski – zapraszają na 10. Półmaraton Sowiogórski i 5. Sowiogórską Dychę.

Oba biegi startują 1 lipca o 11:00.

W tym roku organizatorzy z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda proponują nową, zmienioną nieco trasę obu biegów i wspólny start. W przeciwieństwie do poprzednich edycji – oba biegi mamy tego samego dnia. Jedno natomiast się nie zmienia – zawodnicy i zawodniczki pobiegną po pięknych i wymagających trasach, znów będą mieli okazję do zachwytu nad sowiogórskimi ścieżkami oraz pewność wzorowej organizacji.

Z okazji podwójnego jubileuszu zdecydowano się udostępnić biegaczom nowe miejsca, zafundować nowe widoki i nowe wrażenia. Jednym słowem – będą niespodzianki! Na mapie półmaratonu zabraknie w tym roku Wielkiej Sowy, ale spora część trasy przebiegać będzie w masywie Gontowej, co gwarantuje, że tegoroczna trasa również będzie wymagająca i pełna technicznych, biegowych wyzwań. Sowiogórska Dycha również – według zapowiedzi organizatorów – będzie trudniejsza niż w latach poprzednich.

Sowiogórskie bieganie podczas pierwszego lipcowego weekendu będzie też oczywiście rozgrzewką przed sztandarową górską imprezą w Ludwikowicach – Biegiem na Wielką Sowę, który odbędzie się 6 sierpnia. Zapisy na BNWS: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7623

Tymczasem listy startowe na biegi, które odbędą się 1 lipca również coraz szybciej się zapełniają, a rejestracja internetowa wciąż jest możliwa pod poniższym linkiem:

http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7622.

Przez internet można się zgłaszać do wtorku 27 czerwca. Potem czekają zapisy w biurze zawodów na miejscu startu (Ludwikowice Kłodzkie, boisko przy ul. Kasprowicza przy drodze do Sokolca). Warto też dodać, że po 27 czerwca wzrasta również wysokość opłaty startowej! Wciąż ulgowo traktowani będą mieszkańcy Gminny Nowa Ruda, a seniorzy 65+ startują za darmo!

Biuro zawodów czynne będzie w piątek od 16:00 do 20:00 i w sobotę od 8:00.

Więcej o biegu i pozostałych biegach organizowanych przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich i Wójta Gminy Nowa Ruda Adriannę Mierzejewską:

https://biegajwgorachsowich.pl
https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*