Półmaraton Jeleniogórski - BiegiGorskie.pl

Półmaraton Jeleniogórski

VIII Półmaraton Jeleniogórski już na początku kwietnia!
Bieg na 10 km również czeka na chętnych.

Kończy się kolejny miesiąc wypełniony treningami i oczekiwaniem na start w VIII Półmaratonie Jeleniogórskim i VIII Jeleniogórskiej Dziesiątce. Czeka nas zatem symboliczna podwyżka opłat startowych (o jedyne 5 PLN !), a to oznacza, że do startu zostało już naprawdę niewiele czasu. Biegniemy przecież 5 kwietnia!
Od 1 marca za start w półmaratonie zapłacimy 70 PLN i tyle samo za start w biegu na 10 km, czyli obie stawki na finiszu zapisów chwilowo się zrównują. Można oczywiście jeszcze zostawić sobie te 5PLN w kieszeni, opłacając swój start do końca lutego!

Od 16 marca natomiast „dycha” kosztować będzie 80 PLN, a „połówka” 90 PLN. Trzeba również przypomnieć, że cały czas dostępne są droższe, specjalne pakiety startowe, wyposażone w pamiątkową biegową koszulkę.

Oczywiście bez zmian pozostaje opłata startowa w kategoriach 60+ (do rocznika ’59) i wynosi ona tylko 45 PLN. Mama lub tata biegnąca z wózkiem również zapłaci jedynie 45 PLN.

Listy startowe sukcesywnie się zapełniają i już niebawem wszyscy ruszymy na wiosenne, biegowe trasy. Zima oszczędziła w tym roku biegaczy, dając niezłe warunki do treningów, więc jeleniogórski bieg pod Karkonoszami powinien być dobrą okazją na wiosenne „przetarcie”.

W tym roku organizatorzy zapewnią również pacemakerów, którzy poprowadzą do mety biegaczy spragnionych wiosennych życiówek. Będzie można skorzystać z tej sprawdzonej na wielu biegach asysty, startując w trzech wydzielonych grupach – na czas 1:45, 2:00 i 2:15. Kto chce się zmierzyć z takimi wynikami i zanotować je na mecie, powinien wypatrywać pacemakerów na linii startu na Placu Piastowskim. Na pewno będą widoczni. Nabór na pacemakerów VIII Półmaratonu Jeleniogórskiego trwa do 10 marca.

W każdej zapowiedzi tej biegowej imprezy, a także w każdej relacji pojawiają się zachwyty nad trasą i widokami. To się oczywiście nie zmienia, bo zmienić się po prostu nie może. Karkonosze czekają na swoim miejscu i oczywiście wyznaczą nam kierunek biegu. Jeleniogórskie Cieplice – Zdrój czekają więc na biegaczy i zapraszają już 5 kwietnia.

Siódmą, zeszłoroczną, edycję Półmaratonu Jeleniogórskiego wygrał reprezentant Ukrainy Pavlo Veretskij (LKB Rudnik), a bieg na 10 km Jakub Kulesza (Sport & Triathlon Club). Wśród pań najlepsze były: w półmaratonie Ukrainka Valentyna Kiliarska (LKB Rudnik),a na 10 km Teresa Krajewska – Wiśniak (Karkonosz Running Team)

Więcej o tej jeleniogórskiej biegowej imprezie na:

https://superbieg.pl https://www.facebook.com/Superbieg/

Przypominamy, że rozpoczęły się już również zapisy do kolejnego sezonu cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg. Tu czeka nas również sporo nowości: aż osiem biegów w cyklu, w tym aż trzy alpejskie, dla których przewidziano odrębną klasyfikację.

Link do zapisów na Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórską Dziesiątkę:
https://jelenia.superbieg.pl

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5298

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*