Półmaraton górski w Bielsku-Białej

25 czerwca 2016 odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla biegaczy. Biegacze będą mogli wystartować w półmaratonie górskim z metą na hali wielofunkcyjnej, a także wziąć udział w biegach na orientację. Dzieci wystartują w Biegu Małego Mistrza.

To druga edycja ciekawej imprezy biegowej w Bielsku-Białej. W jednym miejscu i czasie odbędzie się wiele atrakcji dla biegaczy. Centrum zawodów funkcjonować będzie w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej pod Dębowcem. Biegacze oprócz startów w biegach będą mieli szansę skorzystania z wykładów i porad biegowych.

Bez tytułu

Rano o godzinie 10:00 biegacze wystartują w półmaratonie górskim (21 km), którego trasa będzie poprowadzona po szlakach turystycznych. Atrakcją półmaratonu będzie finisz na płycie hali widowiskowo-sportowej, a także lotna premia dla 50, 100, 150, … osoby.

5

„Chcemy przyciągnąć biegaczy, którzy chcą zmierzyć się z niełatwym dystansem 21km. W pierwszej edycji wystartowało wiele osób, które po przekroczeniu mety zapowiedziały start w 2016. Dzięki nim, za nasz półmaraton otrzymaliśmy nagrodę w plebiscycie Najlepsze Biegi Górskie roku 2015. Dlatego limit zwiększyliśmy do 400 osób. Wprowadziliśmy lotną premię dla amatorów. Najlepsi otrzymają nagrody na mecie. Każdy z uczestników otrzyma piękny pamiątkowy medal. Zapisy już trwają.” – zaprasza Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport.

2

Zapisy dla dorosłych rozpoczęły się 20 lutego br. Opłata za udział w półmaratonie wynosi jedynie 40 zł (do 31 marca).

Szczegóły pod tym adresem: www.ultrabeskid.pl.

W ostatnią czerwcową sobotę br. o godzinie 10:30 odbędzie się również Beskidzki Orientcross – zawody w biegu na orientację zaliczane do Euroregionalnej Ligi BnO 2016. Około godziny 13:00 rozegrane zostaną również biegi dla dzieci i młodzieży. Zawody dla dzieci będą bezpłatne.

6

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Kuba Karcz: kontakt@ultrabeskid.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te