Półmaraton FANTOM-a z wieloma atrakcjami!

„Przez cały rok przyjeżdżamy do Was, zabezpieczamy wasze imprezy w najbardziej niedostępnych miejscach. Tym razem zapraszamy do Kurowa, na nasze podwórko” – mówi Piotr Pieczara z Grupy Ratowniczej FANTOM współorganizator I Półmaratonu FANTOMA w Kurowie. 

Wieś Kurów, która będzie gościć biegaczy, znajduje się na granicy województw małopolskiego i śląskiego, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa.

Bieg_Fantoma3

„Bieg – Półmaraton Fantoma w dniu 5 września br. – będzie głównym wydarzeniem pikniku rodzinnego. Tym dniem, żyje cała miejscowość” – dodaje Piotr.

W trakcie pikniku rodzinnego funkcjonować będzie m.in. Szkoła Pierwszej Pomocy FANTOMA.

Bieg_Fantoma5

Każda osoba, która zechce się przeszkolić i pod nadzorem Ratowników Medycznych prowadzić będzie bezbłędnie przez jedną minutę zabiegi reanimacyjne na fantomach dorosłego i dziecka otrzyma  apteczkę patrolową.

apteczka_Fantom

Apteczka ta w przyszłości może pozwolić na bezpieczne udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Impreza jest współorganizowana także przez stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, organizatora wielu imprez biegowych m.in. UBS Grapa Vertical w Szczyrku, Górska Pętla UBS 12:12 w Brennej czy też I Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich.

Bieg_Fantoma2

„Impreza zapowiada się naprawę rewelacyjnie, sama miejscowość jest tak klimatyczna, cicha i spokojna, ludzie życzliwi i bardzo mocno zaangażowani w to przedsięwzięcie. Każdy biegacz Półmaratonu Fantoma  dostanie pamiątkę regionalną na mecie bo Gmina Stryszawa należy do głównych ośrodków zabawkarstwa ludowego w Polsce.

Bieg_Fantoma7

Będą ptaszki Stryszawskie, a dla najlepszych „klepoki”. Naprawdę zostaniecie ciepło i życzliwie przyjęci.

Bieg_Fantoma6

Zdecydowaliśmy, że wpisowe na bieg pozostanie niezmiennie do końca zapisów 55 zł. W pakiecie znajduje się okolicznościowa techniczna koszulka, a najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe – zaprasza Kuba Karcz jeden z głównych organizatorów imprezy z Ultra Beskid Sport.
Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą biegi dla dzieci na różnych dystansach, jazdy samochodami terenowymi, przejażdżki konne, gry i zabawy sprawnościowe. Świetne wyroby cukiernicze zapewni Koło Gospodyń Wiejskich z Kurowa.

Bieg_Fantoma4

„Serdecznie zapraszam Was wszystkich, a w szczególności miłośników biegania i osoby preferujące aktywny wypoczynek do wzięcia czynnego udziału w Półmaratonie Fantoma. Bieg na dystansie 21 km odbędzie się 5 września 2015r. w godzinach przedpołudniowych” – zaprasza biegacz Rafał Lasek – Wójt Stryszawy.

Na liście startowej Półmaratonu Fantoma znajdują się już zawodnicy z czołówki między innymi: Bartosz Gorczyca – zwycięzca Biegu Ultra Granią Tatr, czy Jarosław Gniewek, broniący w tym roku tytułu człowieka z żelaza podczas cyklu Iron Run, który ma miejsce na Festiwalu Biegowym w Krynicy.

Serdecznie Zapraszamy!

logo_Stryszawa_Fantom

strona zawodów:  http://www.ultrabeskid.pl/nasze-zawody/i-polmaraton-fantoma,6.html

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te