Piotr Holly i Natalia Wilińska najlepsi! - BiegiGorskie.pl

Piotr Holly i Natalia Wilińska najlepsi!

W sobotnie popołudnie 25.V.2013 ponad setka biegaczy spotkała się na znanej i lubianej imprezie biegowej, która już po raz 11. odbyła się w Jedlinie Zdroju. Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym, o którym tutaj mowa, corocznie zbiera elitę biegaczy górskich a także rzesze mniej doświadczonych sportowców.

W tym roku zwycięzcą został Piotr Holly (RMD Montrail Team Wałbrzych) wyprzedzając na mecie o zaledwie kilkanaście sekund miejscowego zawodnika – Roberta Kubiaka.

14
image-10790

Wśród kobiet najlepszą okazała się być Natalia Wilińska z Wrocławia, którą tym razem bezskutecznie próbowała dogonić Agnieszka Jankowicz z Wałbrzycha.

12
image-10791

Sobotni poranek nie nastrajał zbyt optymistycznie pod względem prognozy pogody – zapowiadało się że będzie padał deszcz, który w połączeniu z zimnym wiatrem mógł skutecznie zniechęcić wielu amatorów biegania i ruchu na świeżym powietrzu.

1
image-10792

Na szczęście na niebie próbowało się przebijać słońce i mimo wszystko gro osób zdecydowało się odwiedzić kompleks sportowo rekreacyjny przy ul. Kłodzkiej.

2
image-10793

Zgodnie z wieloletnia tradycją przed biegami głównymi odbywały się imprezy towarzyszące czyli biegi dla dzieci i młodzieży do lat 16 a także sztafeta rodzinna.

5
image-10794

Walka była zacięta, bez względu na to czy toczyła się o miejsce w ścisłej czołówce czy tylko z własnymi słabościami i dla wielu dzieci była możliwością spotkania rówieśników z okolicznych miejscowości.

3
image-10795

Najlepsi na mecie zostali uhonorowani medalami a wszyscy otrzymali od organizatorów słodki upominek.

Jeszcze przed biegiem głównym zgromadzona publika miała okazje podziwiać występ zjawiskowego Zespół Regionalnego „Wesele Przyprostyńskie” z Przyprostni koło Zbąszynia, który spotkał się z gorąca reakcją widzów. Wielu z nich przyłączyło się do wspólnego tańca w końcowej części pokazu.

6
image-10796

Uroczystego otwarcia części głównej imprezy dokonali Burmistrz Jedliny Zdroju Leszek Orpel, Prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Carl Klemm wraz z Vice Prezesem Toru Takeuchi i Dyrektorka Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju Marzena Kapuścik.

7
image-10797

Gdy wybiła godzina 16:00 na linii startu byli już zgromadzeni zawodnicy walczący tego dnia o najważniejsze trofea i punkty do Ligi Biegów Górskich i Ligii Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju w kat. Najlepszy Góral.

8
image-10798

Odpowiedź na pytanie „Kto zwycięży ?” padła już po 39’02” i brzmiała – Piotr Holly z Wałbrzycha. Niedługo za nim pojawił się na mecie Robert Kubiak, będący tego dnia jednocześnie najszybszym mieszkańcem Jedliny Zdroju. Stawkę na podium zamknął starszy z „klanu Baczewskich” – Edward, wyprzedzając Bartłomieja.

11
image-10799

Niemniej emocjonująco wyglądała walka kobiet, które również walczyły na dystansie 10km. Na tej bardzo trudnej trasie najlepiej poradziła sobie Natalia Wilińska, wyprzedzając kolejne na mecie: Agnieszkę Jankowicz i Justynę Grzelak.

Gratulacje należą się również Sylwii Zakrzewskiej – zwyciężyła klasyfikację „Najszybsza Mieszkanka Jedliny Zdroju”.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali na mecie niezwykły i niepowtarzalny medal autorstwa Ryszarda Klimasa, który był również fundatorem nagród dla najszybszych mieszkańców Jedliny Zdroju.

medal
image-10800

Nie zabrakło upominków od sponsorów, wśród których znaleźli się: Toyota Motor Manufacturing Poland z Wałbrzycha, Sonoco Poland z Wrocławia, OSiR Legnica, OSiR Bielawa, OSiR Wałbrzych, AGORA, Decathlon Szczawno Zdrój.

11. medale
image-10801

Całość imprezy odbyła się dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy z programu „Pomoc Toyoty”, Klubu Biegacza „TeMMPo Wałbrzych” i studentów Szkoły Wyższej im. P.Włodkowica w Płocku z ośrodka we Wrocławiu a głównym organizatorem było Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju. Informacje o biegu znajdziecie pod adresem www.biegajwjedlinie.pl.

Zapraszamy wszystkich już za rok na kolejną edycję Biegu Górskiego Szlakiem Uzdrowiskowym !!!

Grzegorz Kalinowski
Kontakt:
Tel. 606 132 439
e-mail temmpo@toyotapl.com

Więcej fotek: https://www.facebook.com/TeMMPoWalbrzych/photos_stream

Foto: https://www.facebook.com/TeMMPoWalbrzych/

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*