PGE Ultramaraton Nadbużański 2023 - BiegiGorskie.pl

PGE Ultramaraton Nadbużański 2023

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę w pięknej scenerii nadbużańskiej przyrody!

PGE Ultramaraton Nadbużański to wydarzenie sportowe, które pozwoli Ci przetestować swoje umiejętności biegowe na różnych dystansach. Niezależnie od poziomu doświadczenia, znajdziesz tu odpowiedni wybór dla siebie. Czwarta edycja imprezy odbędzie się w Mielniku już 16 września br.

Bieg terenowy PGE Ultramaraton Nadbużański oferuje trzy różne dystanse, a ich nazwy nawiązują do uroków gwary podlaskiej. Jeśli jesteś fanem szybkiego tempa, Szpurt (16 km) będzie idealnym wyzwaniem dla Ciebie. Chazior (40 km) to dystans dla pewnych siebie i odważnych osób, które lubią przekraczać własne granice.

Jeśli czujesz się na siłach, aby zmierzyć się z wyzwaniem ultra, Szmergiel (68 km) sprawi, że poczujesz się jak prawdziwy „wariat” biegowy.

Impreza nie jest dedykowana tylko dla dorosłych – organizatorzy przygotowali także biegi dla dzieci w wieku 6-13 lat, zwane Piston. To doskonała okazja, aby wprowadzić najmłodszych w świat sportu i zdrowego trybu życia oraz cieszyć się wspólnym aktywnym czasem.

Jedną z największych zalet PGE Ultramaratonu Nadbużańskiego są zróżnicowane trasy. Przebiegają one przez malownicze tereny otuliny Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Przygotuj się na trudne technicznie odcinki, takie jak podbiegi wzdłuż kopalni kredy czy wąwozy na Głogach. Trasy będą wymagać od Ciebie determinacji, ale nagrodą będzie niezapomniane doświadczenie wśród natury, odkrywanie nieznanych zakątków.

Nie tylko piękno przyrody przyciąga uczestników do Mielnika. Na trasie spotkasz wyśmienite punkty odżywcze, które wprowadzą Cię w świat podlaskich smaków. Niezależnie od tego, czy jesteś mięsożercą czy wegetarianinem, menu spełni Twoje oczekiwania.

Pamiętaj także o nietuzinkowych punktach kibicowania, które dodadzą Ci energii i entuzjazmu podczas trudniejszych momentów biegu. Wsparcie i doping innych uczestników oraz publiczności z pewnością będą motywacją do pokonania własnych ograniczeń.

Po zakończeniu imprezy czeka na Ciebie wyjątkowy poczęstunek na Kartacz Party. Będziesz mógł skosztować pysznych podlaskich kartaczy z mięsem lub soczewicą, które z pewnością zaspokoją Twoje podniebienie i przywrócą energię po wyczerpującym wysiłku.

Nie zwlekaj dłużej! Weź udział w PGE Ultramaratonie Nadbużańskim i dołącz do grona pasjonatów biegania, którzy pragną przekroczyć swoje granice i odkryć uroki nadbużańskiej przyrody.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdziesz na stronie internetowej https://ultramaraton.mielnik.com.pl/

Przygotuj się na niezapomniane doświadczenie biegowe i spotkanie z pięknem natury!

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*