Październik w Gorcach – Perły Małopolski cz.V

Wyjątkowo słoneczną pogodą powitała Rabka-Zdrój uczestników ostatnich w tym sezonie zawodów z cyklu Perły Małopolski. Prawie 500 zawodników i zawodniczek wystartowało na kilku dystansach w Gorcach. Start i meta zlokalizowana została w nowoczesnym rabczańskim amfiteatrze położonym obok głównego deptaku i Parku Zdrojowego. Zawody nad którymi honorowy patronat objęła Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, uświetnił występ zespołu regionalnego Robcusie.

perly7

Pełną emocji rywalizację jak zawsze rozpoczęły dzieci, po których do startu przystąpili biegacze i zawodnicy Nordic Walking.

Punktualnie o godzinie 12.00  na trasę ruszyli biegiem i marszem uczestnicy rywalizacji na dystansach 21 km  i 10 km. Początkowe kilometry to ponad 3 km prostej asfaltowej drogi przez Rabkę wzdłuż rzeki Słonki.

Dokładnie po 3,5 km trasy zawodów na 21 km i 10 km rozdzieliły się i wyścig podzielił się na dwie grupy.

perly3

Półmaratończycy mieli przed sobą jeszcze kilometr spokojnego podbiegu, który wraz z końcem drogi zamienił się w leśną ścieżkę, poprowadzoną w kilku miejscach korytem górskiego strumienia. Nadmiar wody na trasie nikogo nie zniechęcał i w szybkim tempie zawodnicy dotarli do położonego na „końcu świata” malowniczego Jasionowa.

Tu znów na 1500 metrów zagościł pod stopami asfalt, dodatkowo spokojnie prowadzący w dół, warto było zebrać siły przed głównym wyzwaniem, jakim niewątpliwie były blisko 3 km kamienistej trasy w kierunku położonej ponad 900 m n. p. m. Przełęczy Pośrednie.

perly6

Od tego miejsca rozpoczął się długi, siedmiokilometrowy odcinek Głównym Szlakiem Beskidzkim prowadzący do Rabki, gdzie ponownie łączyły się trasy zawodów na 21 km i 10 km. Ostatnie kilometry to pętla po Parku Zdrojowym w centrum Rabki, którą zaraz po godzinie 12 pokonywali też zawodnicy startujący na najkrótszym z Perłowych dystansów – 3 km.

Na najdłuższej trasie w Gorczańskich Perłach Małopolski bezdyskusyjnie zwyciężył Kacper Piech z drużyny Metropolia Nieruchomości Kraków, który triumfował także w klasyfikacji generalnej Pereł Małopolski. Wśród Pań najszybsza okazała się Justyna Kurczab z Limanowej. Na dystansie 10 km zwyciężyli Michał Garbacik z WKS Wawel oraz Aleksandra Firek z UKS Delta Jordanów.

perly4

W konkurencji Nordic Walking na tym samym dystansie najlepsi okazali się reprezentanci Kościeliska – Franciszek Fatla i Władysława Wojnar.

Zawodnicy którzy ukończyli wszystkie pięć zawodów w małopolskich parkach narodowych mogli wreszcie ze swych puzzlowych medali ułożyć długo wyczekiwany wzór  związany z Małopolską.

perly1

Ci którzy albo nie startowali w cyklu od początku, albo z jakiś powodów opuścili któreś zawody pocieszamy, że będą mogli uzupełnić swoja kolekcje w przyszłym roku ponieważ wzór do ułożenie nie ulegnie zmianie.

Po zakończeniu rywalizacji odbyła się dekoracja i podsumowanie całego cyklu Pereł Małopolski. Zawodnicy, którzy na wybranym przez siebie dystansie przebiegli wszystkie zawody w sezonie 2012/2013 otrzymali złote (21 km), srebrne (10 km) lub brązowe (3 km) certyfikaty. Wyróżnienia – „Szacuny” za specjalne osiągnięcia otrzymali Ewelina Wegner, Leszek Pięta oraz Aleksandra i Piotr Firek.

perly2

O zasadach przyznawania certyfikatów oraz wyróżnień „Szacun” można przeczytać na stronie cyklu www.perlymalopolski.pl

W klasyfikacji generalnej Pereł Małopolski 2013r. zwyciężyli odpowiednio : bieg 21km – Agnieszka Pudełek i Kacper Piech, bieg 10km  – Aleksandra Firek i Wojciech Kański, bieg 3km – Justyna Nowak i Piotr Firek, 10km Nordic Walking – Joanna Szurek i Anatol Władyka, 3km Nordic Walking – Gabriela Łopatkiewicz oraz Czesław Hodur. Gratulujemy !!:))

Zawody zostały zorganizowane dzięki wsparciu: Urzędu Miasta Rabka-Zdrój oraz sponsorów: Oshee, Park Wodny, Decathlon Zakopianka, Vitus,  BeskidSki.

Dziękujemy zawodnikom, wolontariuszom, sponsorom oraz wszystkim którzy wspierają Perły Małopolski. Debiutancki sezon za nami, ale już niebawem więcej informacji o Perłach Małopolski w sezonie 2014. Bądźcie z nami !

Wyniki:

->3km<-

->10km<-

->21km<-

Post navigation

Nasze ligowe zmagania - tak było

Na początku obecnego roku kalendarzowego pokazano oficjalny, nowy regulamin Ligi Biegów Górskich. Wprowadzono kilka zmian by…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te