Park Śląski w górskim wariancie

Choć imprez biegowych w Parku Śląskim nie brakuje, tak Biegu Górskiego jeszcze w tej okolicy nie organizowano. 14 czerwca rusza premierowa edycja Biegu Górskiego w Parku Śląskim. Zawodniczki i zawodnicy zmierzą się z dwoma dystansami – 4,5 i 9 kilometrów na urozmaiconej trasie w okolicach Planetarium.

IMG_0516

Górskie bieganie w Parku Śląskim? Za tą z pozoru absurdalną ideą stoi próba zachęcenia szerszego grona biegaczy i ludzi aktywnych do porzucenia wygodnych asfaltowych, płaskich dróżek na rzecz urozmaiconych zbiegów i podbiegów. Góra Parkowa oferuje całą paletę atrakcji – szybkie zbiegi na utwardzonej powierzchni, ostre i długie podbiegi, wreszcie wąski techniczne ścieżki. To tu kilka razy w tygodniu trenują organizatorzy biegu – członkowie zespołu Nonstop Adventure.

IMG_0492

Na chętnych czekają dwa dystanse. Krótsza to 4,5 kilometra, czyli jedna pętla, dedykowana jest tym, którzy dopiero zaczynają się ruszać i chcą się sprawdzić. Dłuższa, 9 kilometrów – na dwóch pętlach – to już wyzwanie dla sprawniejszych, ale liberalny limit czasowy – 1,5h pozwoli ukończyć całość nawet nordic-walkingowcom.

IMG_0467

Baza zawodów mieścić się będzie przy ikonie Parku – Planetarium od strony pomniku Kopernika.

IMG_0516

To tu znajdować się będzie start i meta imprezy. Wpisowe wynosi 35 zł.

IMG_0019

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.bgps.pl za pomocą formularza elektronicznego.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te