Otwarte Mistrzostwa Zakopanego

Już 22 lipca po raz czwarty w Zakopanem spotkają się biegacze rywalizujący w Otwartych Mistrzostwach Zakopanego w biegach pod górę, które będą jednocześnie trzecim biegiem prestiżowego Pucharu Polski Skyrunning.

Niepowtarzalna, bardzo trudna, ale także atrakcyjna formuła zawodów powoduje, że zawody od pierwszej edycji mają swoich gorących zwolenników. Podkreślają oni fantastyczną atmosferę, życzliwość gospodarzy poszczególnych lokalizacji i świetną organizację.

Rywalizację rozpoczyna bieg na Gubałówkę. Bardzo wymagająca i trudna szczególnie w drugiej części trasa o długości 1300 metrów i przewyższeniu 310 metrów jest zapowiedzią ogromnego wysiłku, ale i wielu emocji, które czekają na zawodników podczas Mistrzostw.

Kolejne biegi: na Polanie Szymoszkowej o długości 1300 metrów i przewyższeniu 270 metrów oraz na  Harendzie gdzie trasa ma „tylko” 600 metrów długości, ale potężne przewyższenie 210 metrów wysysają resztki sił, a widok zawodników kończących bieg na czworakach nie jest wcale rzadki (plakat).

Finałowy bieg na Nosal o długości 870 metrów i przewyższeniu 267 metrów to absolutne „dożynki”. Zawodnicy startują co 30 sekund wg kolejności po trzech biegach. Pierwszy na trasę wyrusza lider a za nim w odstępach 30 sekundowych kolejni zawodnicy z rankingu.

Emocje, palenie w mięśniach i płucach gwarantowane. Piękna koszulka i absolutnie niepowtarzalny medal są tylko dodatkiem do fantastycznej zabawy w „poznawanie naszych fizycznych  psychicznych granic”.

Mimo że jak powiedział jeden z uczestników naszej imprezy (czołowy nasz biegacz) to najtrudniejsze zawody w jakich startowałem to zawodnicy wyjeżdżają z Zakopanego zachwyceni.

Dali temu wyraz w głosowaniu na najlepszy bieg górski – Srebrna Kozica w kat. Kameralna Impreza Roku 2016 jest najlepszym dowodem na to, że mamy dla biegaczy górskich ofertę wyjątkową.

A Ty dałbyś radę? Pospiesz się bo jest tylko 150 miejsc.

Link do zapisów: http://www.zawodysportowe.info/mosir/szablon_rejestracja.php?ino1=203&ino2=71

 

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te