Otwarte Mistrzostwa Bielska -Białej

W sobotę 24 czerwca 2017 odbędą się III Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. W tym roku organizatorzy Ultra Beskid Sport i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji przewidzieli wiele atrakcji dla biegaczy.

Biegacze wystartują na dwóch nowych trasach o dystansach: Bieg 5 Schronisk (43km) i Bieg 3 Schronisk (25km). Oba biegi zakończą się finiszem w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej. Dzieci wystartują w Biegu Małego Mistrza.

To trzecia edycja ciekawej imprezy biegowej w Bielsku-Białej. W jednym miejscu i czasie odbędzie się wiele atrakcji dla biegaczy. Centrum zawodów funkcjonować będzie w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej pod Dębowcem.

Rano o godzinie 9:00 biegacze wystartują w maratonie górskim – Biegu 5 Schronisk.

Trasa o długości 43km ma 2090 m przewyższenia. Zostanie poprowadzona przez dużą część Beskidu Śląskiego. Zawodnicy przebiegną obok pięciu schronisk górskich. O godzinie 10:00 wystartuje półmaraton górski – Bieg 3 Schronisk. Trasa ma 25,3 km i 1150 m przewyższenia i poprowadzi biegaczy po szlakach turystycznych.

Atrakcją biegów jest m.in.. finisz na płycie hali widowiskowo-sportowej.

„Zapraszamy biegaczy, którzy chcą zmierzyć się z niełatwymi górskimi dystansami: 25 km bądź 43 km. Na obu dystansach biegacze będą mieli możliwość zapoznać się z pięknymi terenami Beskidu Śląskiego. Spora ilość punktów odżywczych na trasie pozwoli zawodnikom w dużym komforcie zmierzyć się z tymi dystansami Najlepsi otrzymają nagrody. Każdy z uczestników otrzyma piękny pamiątkowy medal oraz bogaty pakiet startowy. Będzie wiele atrakcji dla biegaczy, ale aktualnie nie chcemy podawać szczegółów, będziemy o nich informować sukcesywnie. Zapisy już trwają. Prosimy nie czekać z zapisami na ostatnią chwilę, gdyż wprowadziliśmy limity na oba biegi.” – zaprasza Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport.

Zapisy dla dorosłych rozpoczęły się początkiem kwietnia br. Opłata za udział w półmaratonie wynosi 59 zł, a w maratonie 79 zł (opłaty do końca kwietnia).
Szczegóły zawodów pod tym adresem: www.ultrabeskid.pl

W ostatnią sobotę czerwca będą zorganizowane również zawody biegowe dla dzieci i młodzieży. O szczegółach będziemy informować.

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a partnerem głównym jest Gmina Bielsko-Biała.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te