Ostatni dzień babiego lata na Potrójnej

Za nami II-ga edycja  oddzielającej lato od zimy imprezy Klubu Skialpinistycznego KANDAHAR. W tym roku w wyjątkowej scenerii polskiej złotej jesieni, gościł nas  kompleks górski Hotel & SPA Kocierz.

15 listopada o godz. 10:30 na linii startu stanęło 206 zawodników (zainteresowanie biegiem było tak duże, że zmuszeni byliśmy wprowadzić limit startujących), czyli ponad 100% więcej niż w roku ubiegłym.

II JBP_1

Start zawodów – fot. Marcin Zwoliński

Naturalnie, nie chcieliśmy zawieść naszych gości i przygotowaliśmy trasę o parametrach podobnych do tej sprzed roku:
suma podbiegów: 905 m
suma zbiegów: 905 m
dystans: 15,5 km

II JBP_2

Profil trasy II JBP

Konfiguracja dość znacznie różniła się od ubiegłorocznej:
Początek łagodny, sporo płaskich odcinków, nawet delikatne zbiegi, krótkie podbiegi – idealne na rozgrzewkę. Tak do Potrójnej – tam pierwszy zbieg, kilkaset metrów w dół i znowu łagodnie na rozluźnienie, żeby za chwilę rozgrzać łydki na podbiegu – ponownie na Potrójną.

II JBR_3

Pierwsi zawodnicy na Potrójnej – fot. Rafał Ślęzak

Stamtąd szlak żółty na Jawornicę dostarczył chyba najprzyjemniejszych wrażeń z biegu: góra-dół-płasko-las-polanka z panoramą, bagienko – wszystko co możemy spotkać w górach i to, dzięki przepięknej pogodzie w najlepszym wydaniu :).

II JBP_4

Zawodnicy na punkcie odżywczym – fot. Marcin Zwoliński

Kilkanaście minut i osiągamy Jawornicę – początek prawdziwej WALKI – czas zmierzyć się z sobą i oczywiście z rywalami! Stromy zbieg ze szczytu do pierwszych zabudowań Targanic urozmaicony korzeniami i kamieniami porządnie rozgrzał chyba każdego. Przed kolejnym podbiegiem bufet z napojami, owocami i dalej…na Jawornicę!

Tuż pod szczytem mijanka z zawodnikami, którzy byli dopiero przed zbiegiem-jeszcze uśmiechnięci :). My tymczasem skręcamy, żeby pokonać ostatnie już kilometry w dół. Jesiennie, liściasto, mnóstwo niespodzianek pod złotobrązowym dywanem, trzeba naprawdę mocno trzymać nogi „w ryzach” – obskokami to prawą to lewą stroną wąwozu, czasem odskoczy jakiś kamień, czy gałąź, czasem coś tam chlupnie – jest „dynamicznie” :).

II JBP_5

Na punkcie sędziowskim w Targanicach – fot. Piotr Gielec

Kilka minut walki i zmiana nawierzchni na nieco twardszą, zabudowania Targanic-Nowej Wsi, asfalt, sędziowie wskazują na ostatni podbieg – 2km wysysające rezerwy energii i pochłaniające wszelką świeżość – wielu będzie długo wspominać czarny szlak i znaki na drzewach, które w końcu zawiodły nas na skąpaną w słońcu polanę – tam prezes KS KANDAHAR witał wszystkich na upragnionej mecie!
Gospodarz tegorocznych zawodów, Hotel & SPA Kocierz zaprosił pierwszych dziesięciu zawodników na basen i saunę.  W tym roku wśród pań triumfowała Maria Cebo z Bielska Białej, która pokonała trasę w 1h29min a najszybszy był Paweł Krawczyk z Krakowa, który już po 1h17min przekroczył linię mety!
Woda, gorąca herbata, świeże drożdżówki i owoce pomogły uzupełnić spalone na trasie kalorie, a wspaniała pogoda sprzyjała sportowej integracji, dyskusjom i wymianą wrażeń między zawodnikami.  Jedni siadali, inni wprost kładli się na trawie podczas gdy reszta sukcesywnie dobiegała do mety, ale wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci, atmosfera iście sielankowa.  Po złapaniu oddechu, zawodnicy spotkali się w Baciarskiej Chacie, gdzie czekał gorący posiłek, a chwilę później uroczysta ceremonia zakończenia zawodów z dekoracją tych najszybszych.  Wszyscy brali udział w losowaniu na którym nie zabrakło m.in. makaronu i najróżniejszych nagród zapewnionych przez sponsorów.

II JBR_6

Podium Panów (1- P.Krawczyk; 2 – P.Biernawski; 3 – P.Kaszyca)– fot. Rafał Ślęzak

II JBR_7

Podium Pań (1 – M.Cebo; 2 – M. Derezińska-Osiecka; 3 – I.Januszyk) –fot. Rafał Ślęzak

Wieczorem można było do późnych godzin świętować ukończenie biegu i zamknięcie sezonu letniego – do wyboru: przy ognisku z bębnami, gitarami i pieczoną na kiju kiełbaską, bądź na parkiecie przy aktualnych rytmach które serwował DJ :).

II JBR_8

Imprezka po biegu… – fot. Marcin Zwoliński

Klub Skialpinistyczny KANDAHAR składa serdeczne podziękowania sponsorom

II JBR_9

bez których pomocy i wsparcia organizacja biegu nie byłaby możliwa…

Mamy nadzieję, że II Jesienny Bieg Potrójnej dostarczył Wam niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Do zobaczenia za rok…

Marcin Piętka – KS Kandahar – Dyrektor II JBP
Marcin Zwoliński – Prezes KS Kandahar

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te