Noworoczne plany i marzenia

Mamy nowy rok, dla jednych trudny, dla innych pełen wyzwań i możliwości. Dla miłośników górskiego biegania na pewno bardzo obfity. Obfitujący w niesamowite imprezy, które zadowolą zapewne najwybredniejsze gusta.

Oj będzie się działo …

Czego i kto może się spodziewać w tym roku?

1. Tradycjonaliści i ściganci …

W tym roku chyba głównymi imprezami dla tej grupy zawodników będą zapewne Mistrzostwa Polski oraz udział w Lidze Biegów Górskich, która na dobre zagościła w naszych i miejmy nadzieję Waszych sercach…

2 marca w Szczyrku rozpoczniemy nasze rozgrywki biegiem typu alpejskiego na Klimczok – RMD Winter Run.

11 maja w Chyrowej (Gmina Dukla) rozegrane zostaną Anglosaskie Mistrzostwa Polski. W całą imprezę mocno zaangażowana jest nasza największa gwiazda biegów górskich Izabela Zatorska co gwarantuje jedno – trasa łatwa nie będzie ;-))

Foto: trasa w Iwoniczu w 2012 roku także łatwa nie była bo wytyczyła ją oczywiście Iza…

25 maja, dwa tygodnie po anglosaskich Mistrzostwach Polski w Sobótce, w ramach Biegu Na Ślężę odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim Na Krótkim Dystansie.

2 czerwca w Zakopanem w ramach VI Wysokogórskiego Biegu im. F.Marduły odbędą się II Mistrzostwa Polski w biegach wysokogórskich typu Skyrunning (25,4 km / przewyższenie: +1784 m / – 1436 m)

6 lipca w Bułgarii odbędą się 12. Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich w stylu alpejskim – to impreza elitarna w której udział mogą brać tylko kadrowicze. Napiszemy niebawem gdzie odbędą się eliminacje do kadry Polski na tą imprezę.

19, 21 i 27 lipca we Włoszech odbędą się Mistrzostwa Europy Skyrunning w trzech głównych dyscyplinach: Vertical Kilometer®, SkyRace®, Ultra®. Ze względu na otwarty charakter Mistrzostw, w zawodach tych wezmą udział nie tylko reprezentacje poszczególnych krajów ale także zawodnicy zgłoszeni samodzielnie.

27 i 28 lipca w Międzygórzu powalczymy o tytuły Alpejskich Mistrzów Polski.

8 września w Krynicy odbędą się XXIX Mistrzostwa Świata w biegach górskich w stylu anglosaskim. Niestety impreza ma charakter zamknięty w której wystartują tylko reprezentanci poszczególnych krajów. Jednak oprócz kibicowania pozostali zawodnicy będą mogli pościgać się zarówno w biegu 7 Dolin jak i w biegu na Górę Parkową.

19 października w Zakopanem biegiem Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę, na Kasprowym Wierchu zakończymy sezon Ligi Biegów Górskich 2013.

2. Górscy Ultramaniacy

Co roku miłośnicy długich, górskich dystansów mają w naszym kraju coraz więcej świetnych imprez do wyboru:

31 maja – kultowy X Bieg Rzeźnika z Komańczy do Ustrzyk (zapisy ruszają 7 stycznia)

21-22 czerwcaXXV Sudecka Setka

22 czerwca – pierwsza edycja Biegu Ultra Granią Tatr


6 lipca IV Maraton Gór Stołowych (zapisy od 1 lutego)

3 sierpniaMaraton Karkonoski a w jego ramach – Długodystansowe Mistrzostwa Polski i Świata!

10 sierpnia II Chudy Wawrzyniec

na początku wrześniaIX Gorce Maraton

pod koniec września – II Maraton Zielone Sudety

7 września – Bieg 7 Dolin

9 listopada VI Maraton Beskidy

3. Troszkę starsi górale czyli weterani:


10 sierpnia powalczą w Mistrzostwach Polski Weteranów w Piwnicznej, w biegu alpejskim na dystansie najprawdopodobniej 10 km (przewyższenie +900m) a potem

31 sierpnia w Mistrzostwach Świata Weteranów rozgrywanych u naszego południowego sąsiada, w Czechach, w miejscowości Janské Lázně w biegu alpejskim na dystansie 8.6 km (przewyższenie + 650 m)

4. Przygodowcy i dziwacy;-)

Tu przepraszam za określenie „dziwacy” – w grupie tej widzimy wszystkich górali którzy lubią dla odmiany pościgać się w imprezach o nie co innej od tradycyjnej formule.

Czyli z jednej strony miłośnicy Rzeźnickiego biegu parami a z drugiej miłośnicy biegania po górach i pod ziemią, którzy zapewne nie odpuszczą sobie kolejnej edycji Biegu Po Złoto.

5. Zakończenie:

To oczywiście nie wszystkie imprezy na które warto zwrócić uwagę w 2013 roku, dlatego także Was, drodzy czytelnicy zachęcamy do przekazywania swoich planów wyścigowych na rok 2013 – podzielcie się nimi z innymi 🙂

Do zobaczenia na szlaku:

D.Ząbczyński

www.biegigorskie.pl

Post navigation

Wilcze Gronie

Data: 09.02.2013 (sobota), g.11:00 Dystans: 15 km Różnica wysokości: ok. 750 m Typ biegu: anglosaski Miejsce:…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te