Noworoczne plany i marzenia - BiegiGorskie.pl

Noworoczne plany i marzenia

Mamy nowy rok, dla jednych trudny, dla innych pełen wyzwań i możliwości. Dla miłośników górskiego biegania na pewno bardzo obfity. Obfitujący w niesamowite imprezy, które zadowolą zapewne najwybredniejsze gusta.

Oj będzie się działo …

Czego i kto może się spodziewać w tym roku?

1. Tradycjonaliści i ściganci …

W tym roku chyba głównymi imprezami dla tej grupy zawodników będą zapewne Mistrzostwa Polski oraz udział w Lidze Biegów Górskich, która na dobre zagościła w naszych i miejmy nadzieję Waszych sercach…

2 marca w Szczyrku rozpoczniemy nasze rozgrywki biegiem typu alpejskiego na Klimczok – RMD Winter Run.

image-8115

11 maja w Chyrowej (Gmina Dukla) rozegrane zostaną Anglosaskie Mistrzostwa Polski. W całą imprezę mocno zaangażowana jest nasza największa gwiazda biegów górskich Izabela Zatorska co gwarantuje jedno – trasa łatwa nie będzie ;-))

image-8116

Foto: trasa w Iwoniczu w 2012 roku także łatwa nie była bo wytyczyła ją oczywiście Iza…

25 maja, dwa tygodnie po anglosaskich Mistrzostwach Polski w Sobótce, w ramach Biegu Na Ślężę odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim Na Krótkim Dystansie.

image-8117

2 czerwca w Zakopanem w ramach VI Wysokogórskiego Biegu im. F.Marduły odbędą się II Mistrzostwa Polski w biegach wysokogórskich typu Skyrunning (25,4 km / przewyższenie: +1784 m / – 1436 m)

image-8118

image-8119
6 lipca w Bułgarii odbędą się 12. Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich w stylu alpejskim – to impreza elitarna w której udział mogą brać tylko kadrowicze. Napiszemy niebawem gdzie odbędą się eliminacje do kadry Polski na tą imprezę.

image-8120
19, 21 i 27 lipca
we Włoszech odbędą się Mistrzostwa Europy Skyrunning w trzech głównych dyscyplinach: Vertical Kilometer®, SkyRace®, Ultra®. Ze względu na otwarty charakter Mistrzostw, w zawodach tych wezmą udział nie tylko reprezentacje poszczególnych krajów ale także zawodnicy zgłoszeni samodzielnie.

27 i 28 lipca w Międzygórzu powalczymy o tytuły Alpejskich Mistrzów Polski.

image-8121

8 września w Krynicy odbędą się XXIX Mistrzostwa Świata w biegach górskich w stylu anglosaskim. Niestety impreza ma charakter zamknięty w której wystartują tylko reprezentanci poszczególnych krajów. Jednak oprócz kibicowania pozostali zawodnicy będą mogli pościgać się zarówno w biegu 7 Dolin jak i w biegu na Górę Parkową.

image-8122

19 października w Zakopanem biegiem Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę, na Kasprowym Wierchu zakończymy sezon Ligi Biegów Górskich 2013.

image-8123

2. Górscy Ultramaniacy

Co roku miłośnicy długich, górskich dystansów mają w naszym kraju coraz więcej świetnych imprez do wyboru:

31 maja – kultowy X Bieg Rzeźnika z Komańczy do Ustrzyk (zapisy ruszają 7 stycznia)

image-8124

21-22 czerwcaXXV Sudecka Setka

image-8125

22 czerwca – pierwsza edycja Biegu Ultra Granią Tatr

image-8126

6 lipca IV Maraton Gór Stołowych (zapisy od 1 lutego)

image-8127

3 sierpniaMaraton Karkonoski a w jego ramach – Długodystansowe Mistrzostwa Polski i Świata!

image-8128

10 sierpnia II Chudy Wawrzyniec

image-8129

na początku wrześniaIX Gorce Maraton

image-8130

pod koniec września – II Maraton Zielone Sudety

image-8131

7 września – Bieg 7 Dolin

image-8132

9 listopada VI Maraton Beskidy

image-8133

3. Troszkę starsi górale czyli weterani:

image-8134

10 sierpnia powalczą w Mistrzostwach Polski Weteranów w Piwnicznej, w biegu alpejskim na dystansie najprawdopodobniej 10 km (przewyższenie +900m) a potem

image-8135
31 sierpnia
w Mistrzostwach Świata Weteranów rozgrywanych u naszego południowego sąsiada, w Czechach, w miejscowości Janské Lázně w biegu alpejskim na dystansie 8.6 km (przewyższenie + 650 m)

4. Przygodowcy i dziwacy;-)

Tu przepraszam za określenie “dziwacy” – w grupie tej widzimy wszystkich górali którzy lubią dla odmiany pościgać się w imprezach o nie co innej od tradycyjnej formule.

Czyli z jednej strony miłośnicy Rzeźnickiego biegu parami a z drugiej miłośnicy biegania po górach i pod ziemią, którzy zapewne nie odpuszczą sobie kolejnej edycji Biegu Po Złoto.

5. Zakończenie:

To oczywiście nie wszystkie imprezy na które warto zwrócić uwagę w 2013 roku, dlatego także Was, drodzy czytelnicy zachęcamy do przekazywania swoich planów wyścigowych na rok 2013 – podzielcie się nimi z innymi 🙂

Do zobaczenia na szlaku:

D.Ząbczyński

www.biegigorskie.pl

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*