Nowa data, ale góry wciąż te same

Kolejna edycja Półmaratonu Jeleniogórskiego wystartuje 7 kwietnia 2018 roku.
To był, jest i będzie bieg z zębem i górskim charakterem. Bieg uliczny, ale na trudnej trasie, a co najważniejsze – to przecież wciąż „bieg z widokiem na góry”.

To hasło pozostaje niezmienne i aktualne. Góry są tu naprawdę blisko, czuć je na każdym kilometrze, a widoki na Śnieżkę pozwalają zapomnieć o tym, że w górę i w dół mamy również pod nogami.

Prawie wszystko zostaje po staremu, ale nowa data ma spowodować, że ta karkonoska „połówka” może się stać jednym z najbardziej pożądanych i popularnych wiosennych startów na Dolnym Śląsku.

Początek kwietnia wydaje się być dobrym wyborem, bo wciąż jeszcze będzie czas aby powalczyć o życiówkę u progu kolejnego sezonu, a po zimowym mozolnym nabijaniu kilometrów, Półmaraton Jeleniogórski będzie atrakcyjną propozycją dla tych wszystkich, którzy chcą posmakować nieco więcej niż tylko odmierzonego asfaltowego dystansu. Jelenia Góra – brama w Karkonosze – zaprasza więc tym razem już 7 kwietnia!

Tradycyjnie zawodnicy wystartują z Cieplic – Zdroju, uzdrowiskowej części Jeleniej Góry, a bazą zawodów będzie Plac Piastowski. Powrót – również do Cieplic, a ostatnie metry znów przez przepiękny o każdej porze roku Park Zdrojowy. Wymarzone miejsce na spacer i na dopingowanie uczestników. Tuż obok – Termy Cieplickie – w sam raz na relaks po biegu.

Organizatorzy znów proponują dwa dystanse – półmaraton (atest PZLA) i bieg na 10 km. Trasa półmaratonu poprowadzi obrzeżami Jeleniej Góry oraz przez pobliskie miejscowości, a panorama Karkonoszy będzie nam towarzyszyć przez cały czas. Po wybiegnięciu z Cieplic przyjdzie czas na Sobieszów, a potem na gminę Podgórzyn, by przez Sosnówkę, Marczyce i Staniszów wrócić na metę. „Dycha” wróci do Cieplic trochę wcześniej.

Oprócz klasyfikacji open i wyników w indywidualnych kategoriach wiekowych będziemy mieli klasyfikację drużynową – wciąż mało popularną na biegowych imprezach.

O miejsce na liście startowej warto się postarać już dziś, bo najniższa opłata startowa obowiązuje tylko do końca stycznia.

Nowa data to też nowe podejście do Półmaratonu Jeleniegórskiego i zmiany w cyklu Runner’s World Super Bieg, w którym, po pierwsze, biegów w 2018 r. będzie mniej, a po drugie – zostaną w nim tylko biegi górskie. Półmaraton Jeleniogórski znów stanie się więc ulicznym singlem i nie znajdzie się w kalendarzu RWSB 2018.

Organizatorzy już teraz zapowiadają za to szereg nowych atrakcji – m.in. loterię fantową i losowanie nagród, bogate pakiety startowe i atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

Mamy więc obecnie w Jeleniej Górze dwa ciekawe uliczne biegi – otwierający sezon Półmaraton Jeleniogórski i zamykający sezon, listopadowy Bieg Niepodległości. Wszystko idealnie ułożone aby właśnie tu zaczynać i kończyć biegowy sezon.

Bieg z widokiem na góry – VI Półmaraton Jeleniogórski rusza z Cieplic – Zdroju 7 kwietnia o godz. 11:00.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te