Nie zwalniamy tempa i zapraszamy do Rytra!

Po Wierchomli i Zawoi kolejna eliminację cyklu Małopolskie Biegi Górskie, rozgrywana tydzień po tygodniu, odbędzie się w Rytrze. Imprezę będzie gościła Stacja Narciarska „Ryterski Raj”. Start punktualnie o godz. 11:00. Zapraszamy!

Stacja Narciarska „Ryterski Raj” położona jest w jednym z najpiękniejszych miejsc na Sądecczyźnie, w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego Natura 2000. Krajobrazy Doliny Ryterskiej Roztoki, przełomu Popradu, wzbogacone różnorodną fauną i flora, są wyjątkowo urokliwe.

ryterski

Na własne oczy przekonać się będą mogli o tym uczestnicy trzeciej eliminacji cyklu MBG, która zostanie rozegrana na terenie ośrodka.

mini19

6-kilometrowa trasa (dwie pętle po 3 km) poprowadzi zawodników głównie po terenach wykorzystywanych zimą przez amatorów białego szaleństwa, w części też po terenach z obszaru Natura 2000.

Rytro-trasa

– Trasa na pełnej długości ma nawierzchnię naturalną, różnica między najwyższym i najniższym punktem na trasie to 220 metrów – informuje Erwin Czarnecki z „Ryterskiego Raju” zachęcając do wspólnego biegania. – Obiecujemy piękną pogodę, bo nasze przyrządy meteorologiczne zwykle się nie mylą – dodaje.

mini20

Bieg startuje z dolnej stacji kolei linowej punktualnie o godz. 11:00, tu też finiszuje. Biuro organizacyjne będzie się mieścić tuż przy linii startu. Do dyspozycji zawodników i kibiców zostanie oddany parking przy stacji. Podczas biegu kibice będą mogli skorzystać z kolejki krzesełkowej by z wysokości obserwować zmagania w trzeciej odsłonie Małopolskich Biegów Górskich. Liderami klasyfikacji przejściowej cyklu są Dominika Bolechowska (199 pkt) oraz Andrzej Długosz (200 pkt).

Bieg w Rytrze będzie jednocześnie pierwszą eliminacją cyklu BeskidSki Cross, rozgrywanego w ramach MBG. Na cykl złoży się łącznie 6 biegów. Najlepsi zawodnicy cyklu  zostaną uhonorowani wysokimi nagrodami finansowymi, odpowiednio 3000, 2000 i 1000 zł.

Do zawodów można zgłosić się elektronicznie lub w dniu imprezy w biurze organizacyjnym. Tak jak w pozostałych biegach cyklu MBG i BeskidSki Cross, obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł, płatne na miejscu.

Strona Ryterskiego Raju wraz z kamerą online: http://www.ryterskiraj.pl/lato/

Zapraszamy!

Rejestracja na Małopolskie Biegi Górskie i do cyklu BeskidSki Cross:
http://www.festiwalbiegowy.pl/MBG/index.php

Regulamin:
http://www.festiwalbiegowy.pl/sites/default/files/PDF/Regulamin%20MBG.docx

Na Małopolskie Biegi Górskie i BeskidSki Cross zapraszają:

mbg

Post navigation

W górę ! Na Mosorny Groń!

Ciężko się biega w środku upalnego dnia przy piekącym słońcu sprawiającym spory dyskomfort, wyciskającym każdą kroplę…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te