Najlepszy Bieg Górski 2012

Głosowanie na Najlepszy Bieg Górski 2012 roku dobiegło końca!

Oddaliście aż 868 głosów na 65 biegów. To blisko 60% więcej głosów niż w roku ubiegłym.

Tak więc prawie każdy z biegów znalazł swego choć jednego zwolennika.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

I. Najlepszy Bieg Górski 2012 w Stylu Alpejskim:

Najlepszym biegiem górskim w stylu alpejskim został waszym zdaniem, po raz 4 z rzędu Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę – zdobywając w swej kategorii aż 19,17% waszych głosów.

II miejsce i Srebrną Kozicę 2012 w stylu alpejskim zdobył bieg organizowany przez Edka Kozłowicza i CK Gminy Nowa Ruda – III Bieg Na Wielką Sowę – Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegach Górskich – Ludwikowice Kłodzkie. Bieg ten zdobył w swej kategorii 12,39% waszych głosów.

III miejsce i Brązową Kozicę 2012 zdobył co jest jedną z największych niespodzianek –  X Jubileuszowy Bieg Bejorów – Rytro – zdobywając w swej kategorii 9,14% waszych głosów.

Oto pełna statystyka waszych głosów w tej kategorii:

/Kliknij aby powiększyć/

II. Najlepszy Bieg Górski 2012 w Stylu Anglosaskim:

Najlepszym biegiem górskim w stylu anglosaskim został waszym zdaniem, Bieg Po Złoto – Złoty Stok – co może oznaczać iż spodobała się Wam niecodzienna, bardziej zabawowa formuła tych zawodów. Bieg zdobył w swej kategorii aż  18,33% waszych głosów.

II miejsce i Srebrną Kozicę 2012 w stylu anglosaskim zdobył Memoriał Wojtka Kozuba – Krowiarki / Babia Góra – zdobywając w swej kategorii 14,44% waszych głosów.

III miejsce i Brązową Kozicę 2012 w stylu anglosaskim zdobyły IV Bieg Górski LIMANOWA FORREST – Limanowa – otrzymując w swej kategorii 12,22% waszych głosów.

Oto pełna statystyka waszych głosów w tej kategorii:

/Kliknij aby powiększyć/

III. Najlepszy Bieg Górski2012 na Długim Dystansie:

Najlepszym biegiem górskim na Długim Dystansie został III Maraton Gór Stołowych – Pasterka – zdobywając w swej kategorii 16,91% waszych głosów.

II miejsce i Srebrną Kozicę 2012 zdobył bieg organizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół –  V Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły – I Mistrzostwa Polski w Skyrunning – Zakopane – zdobywając 11,46% waszych głosów w tej kategorii.

III miejsce i Brązową Kozicę 2012 zdobył bieg Edwarda Dudka – V Maraton Beskidy – Przybędza– zdobywając w swej kategorii 10,89% waszych głosów.

Oto pełna statystyka waszych głosów w tej kategorii:

/Kliknij aby powiększyć/

Poniżej przedstawiamy także klasyfikację „open” czyli bez podziału na kategorie alpejską, anglosaską i długi dystans.

Tu o zwycięstwo do końca walczyły dwa biegi:

alpejski – V Polartec Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę

/

oraz bieg na długim dystansie: III Maraton Gór Stołowych.

Ostatecznie zwyciężył ten pierwszy uzyskując wynik 7,49 % przy 6,80% Maratonu Gór Stołowych.

Trzecie miejsce zdobył III Bieg Na Wielką Sowę:

Oto pierwsza 20 open:


/Kliknij aby powiększyć/

W tym roku oprócz certyfikatów najlepsze biegi otrzymają jeszcze odpowiednie kategorie w przyszłorocznej Lidze Biegów Górskich:

Zwycięzcy w każdej z kategorii oraz pierwsze trzy biegi z kat. open – kategorię M*.

Zdobywcy srebrnych i brązowych Kozic oraz pozostałe biegi z pierwszej 20 open – kategorię S*.

* oczywiście pod warunkiem rozgrywania biegu w czasie trwania Ligi.

Wszystkim zwycięzcą oraz organizatorom pozostałych wysoko ocenionych biegów serdecznie gratulujemy!

Post navigation

14 komentarzy

 • Cześć wszystkim:)

  Dziękujemy Wam bardzo za oddanie na nas głosów – na IV Limanowa Forrest i II Półmaraton Forrest – po raz kolejny też dziękujemy za „Kozicę” za LIMANOWA FORREST. Nie liczymy już którą, bo jest ich już wiele. 🙂

  To bardzo miłe dla nas i mobilizuje nas do jeszcze większej i wytrwałej pracy – oczywiście dla Was, bo dla Was, KOCHANI, to przecież robimy!

  Wyjątkowo bardzo obawialiśmy się w tym roku jak nas ocenicie, ponieważ 1 lipca br. były upały do 40 stopni! – staraliśmy się dla Was o hektolitry wody, napoje chłodzące, były w pogotowiu służby medyczne, ratownicze, mnóstwo wolontariuszy i nie tylko. Naprawdę, cieszymy się, że ponownie sprostaliśmy Waszym oczekiwaniom.

  W tym momencie, jako prezes Klubu, dziękuję wszystkim, którzy do nas przyjechali oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli i zaoferowali nam swoją pomoc. To bardzo cenne, że są ludzie do bezinteresownej pomocy.

  Z całego serca jeszcze raz dziękuję Zarządowi Klubu, Członkom Klubu Sportowego „Limanowa Forrest”, Sponsorom, Wolontariuszom i wszystkim życzliwym ludziom.

  Już teraz zapraszamy Was w przyszłym roku na: „V Limanowa Forrest” (7 lipca 2012 – niedziela).

  • Krzysztof pisze: Biegi gf3rskie nie są jakimś bardzo kenjuztogonnym sportem ???kompletna bzdura , na ulicy nie masz kamieni ani nierf3wności czy innych przeszkf3d , przy biegu gf3rskim mięśnie praktycznie cały czas są naprężone , zdarzają się odcinki podczas ktf3rych trzeba zbiegać i to jest najtrudniejsza sprawa , pisząc ten artykuł pewnie w życiu nie zbiegałeś ? polecam ci wejdź na jakiś szczyt i zbiegnij chociaż 1 km szlakiem w df3ł , zobaczysz co się będzie ciało z mięśniami , a typowo najkrf3tsze biegi to już około 6km , biegi uliczne to pikuś z porf3wnaniu z biegami gf3rskimi , to już wyższa klasa , nie liczy się tylko kondycja ale i siła oraz wytrzymałość na bf3l , bo jak już wspomniałem mięśnie są cały czas naprężone ( boli gdy wbiegasz i gdy zbiegasz ) Bez przygotowania nie polecam biegać bo może się to źle skończyć .

 • „Lud przemówił”! 🙂
  Jest parę niespodzianek dotyczących biegów, które rozegrane zostały już po zakończeniu Ligi. Ich wysoka pozycja w rankingu powinna dać wiele do myślenia pozostałym imprezom „ligowym” 🙂

 • Serdecznie dziękujemy za oddane na nas głosy oraz za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. To dla nas zaszczyt, a także motywacja na kolejne lata, aby stale podnosić poziom organizacyjny naszej imprezy. Do zobaczenia na „4. Biegu Na Wielką Sowę” 18 sierpnia 2013 roku.

 • To prawda jest kilka niespodzianek. Jednakże wybór dotyczył wszystkich biegów górskich w 2012 roku jakie były rozgrywane w Polsce. To że są też biegi z po za Ligi Biegów Górskich 2012 to tylko powinno dać do myślenia organizatorom tych „ligowych” biegów. Jest okazja do poprawy w 2013 roku.

  • Witajcie,
   my również bardzo dziękujemy za oddane głosy, ale przede wszystkim za sam udział w zawodach. Dziękujemy, że tak wiele Zawodniczek i Zawodników postanowiło wystartować w imprezie debiutującej w tym roku. Mamy też świadomość, że jest kilka kwestii do poprawy, ale już na nimi pracujemy, a nieoficjalnie możemy poinformować, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie!!!

   Pozdrawiam
   Tomek

 • Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, że głosować mogły osoby, które zostały sklasyfikowane. Zatem SIŁĄ RZECZY na „z góry przegranej pozycji” były wszystkie biegi, które wprowadziły limity uczestników. Czy to jest porównywalne? Tutaj szacun dla Maratonu Gór Stołowych – mają limit i wygrali!

  • Admin ma tu rację nie limity są tu na przegranej pozycji,a my biegacze którzy olewamy głosowanie. Gdyby tylko 20% biegaczy którzy ukończyli maraton karkonoski oddało głosy to by wygrał w cuglach. Prześledź kolego najpierw komunikaty końcowe z zawodów, policz, a zobaczysz jak to w rzeczywistości wygląda. Limity są na naprawdę biegach nie ligi, a extra ligi.

 • Życzę takich „przegranych pozycji” – Zlote Kozice:
  – Alpin Sport Tatrzański – limit
  – Maraton Gór Stołowych – limit
  Srebrne:
  – Marduła – limit
  – Memoriał – limit
  Brazowe:
  – Bieg Bejorów – limit
  -Czyli na 9 biegów które otrzymały Kozice – 5 miały limity …

 • Ranking taki sobie. Jak można porównywać imprezę cykliczną, w której wystartowało kilkaset uczestników z imprezą która odbywa się pierwszy bądź drugi raz i startuje w niej poniżej bądź niewiele więcej zawodników niż 100, wiedząc że mogą oddawać głosy tylko ci którzy wystartowali w danej imprezie. Wypadałoby znaleźć jakiś inny sposób punktowania. Może ilość oddanych głosów podzielić przez ilość uczestników. A co z kibicami którzy jeżdzą ze swoimi partnerami na kilka imprez i też może maja swoje preferencje. W końcu biegający nie maja pojecia jak wyglada organizacja podczas oczekiwania na nich. A to też jest bardzo istotny czynnik. Liczę że w kolejnych edycjach konkursu zostanie wypracowany jakiś ciekawszy model oceniania imprez bardziej realnie oddajacy atmosferę danego wydarzenia. Bo może są mniejsze biegi, które są organizacyjnie ciekawsze od tegorocznych zwycięzców?

  • biegaczu- nie masz racji. zobacz tylko ile punktów w głosowaniu dostały biegi, a ilu w nich startowało. przykładem niech będzie chociażby Maraton Karkonoski- w który ukończyło 436 biegaczy a otrzymał ok. 40 głosów.to nie całe 10% . Moim zdaniem ten bieg nie został doceniony przez biegaczy tak jak na to zasłużył. Tu sie w dużej mierze liczy dobry lobbing. Bieg 7 Dolin – dużo startujących,a mało głosów. Na przeciwnym biegunie Maraton Beskidzki – 172 ukończyło, a głosów dostał więcej niż Karkonoski. Ta forma głosowania jest najbardziej optymalna, a to że zawodnikom nie chce się głosować na żadne biegi to świadczy tylko o tym że ich to nie interesuje, a myślę że powinno bo chyba nam wszystkim zależy by biegi były organizowane coraz lepiej.

 • Dziękujemy za uwagi – liczymy na przesłanie innych – „realnych” do wypracowania i sprawiedliwszych formuł. Zachęcamy także do wskazania biegu, który zdaniem szanownego rozmówcy został zdecydowanie „niedowartościowany” lub „przewartościowany”.
  P.S. Dopuszczenie do głosowania „kibiców” powoduje nadużycia ze strony niektórych głosujących… niestety 🙁 Wystarczy zapytać adminów różnych innych serwisów – którzy na czymś takim mocno się sparzyli …
  P.S.2 – co do cykliczności czy też nie danego biegu – nie ma to znaczenia – gdyż głosować może tylko ten który ukończył dany bieg w 2012 roku a nie ten kto kiedy kolwiek ukończył dany bieg bo głos jest oddawany na daną edycję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te