Tu najlepsi powalczą o medale - BiegiGorskie.pl

Tu najlepsi powalczą o medale

Znamy już daty ponad 120 imprez biegowych – to większość z zaplanowanych na ten rok.

Znamy także daty i miejsca imprez rangi Mistrzostw Polski. A więc gdzie przyjedzie walczyć najlepszym „góralom” o medale?

Podobnie jak na świecie także u nas mamy dwie główne organizacje biegów górskich.

Biegi Wysokogórskie Skyrunning oraz PZLA .

Ostatnio nasi zawodnicy coraz większe sukcesy odnoszą właśnie w tej trudniejszej odmianie biegów górskich jakimi są biegi typu Skyrunning więc zaczniemy od nich.

W Skyrunningu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w 3 głównych kategoriach:

  • Skyrunning Classic,
  • Skyrunning Ultra
  • Vertical KM:

Na początek 31 maja poznamy najlepszych Skyrunnerów na dystansie Ultra – wszystko to w ramach specjalnie przygotowanej na tą walkę trudnej trasy Rzeźnika Sky (http://www.biegrzeznika.pl/rzeznik-sky/) (zapisy trwają)

Trasa Rzeźnika Sky ma tą zaletę, że jest mocno zbliżona zarówno co do profilu, jak i długości oraz wysokości szczytów do trasy Mistrzostw Świata, które w tym roku zostaną rozegrane w Szkocji.

Kilka dni później 9 czerwca w Zakopanem Mistrzostwa na dystansie klasycznym (Skyrunning Classic)- rozegrane w ramach Wysokogórskiego Biegu im. Franciszka Marduły (http://www.biegisokole.pl/) (zapisy jeszcze nie uruchomione)

Na koniec 20 października wisienka na torcie –  ponownie w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa Skyrunning w Vertical KM na trasie XI Alpin Sport Tatrzańskiego Biegu Pod Górę z metą na Kasprowym Wierchu. (http://www.biegnakasprowy.pl/) (zapisy jeszcze nie uruchomione)

Zawody te będą jednocześnie finałem Pucharu Polski Skyrunning.

A jak wyglądają daty górskich Mistrzostw Polski pod egidą PZLA:

Na początek Mistrzostwa Polski na Długim Dystansie – które rozegrane zostaną 21 kwietnia na 43 kilometrowej trasie Wielkiej Prehyby (http://biegiwszczawnicy.pl/)

4-5 sierpnia w Międzygórzu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w biegach alpejskich (http://turystyka.bystrzycaklodzka.pl/139/71/biegi-snieznickie.html)

A 13 października na trasie Łemkowyna Ultra Trail 70 rozgrane zostaną Mistrzostwa Polski na Ultra Dystansie (http://www.ultralemkowyna.pl/).

Na koniec warto dodać bardzo ważną i miłą wiadomość o której zresztą większość z Was od dawna wie że 24 czerwca na trasie 33 km Trzy razy Śnieżka – raz Mont Blanc w Karpaczu rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata na Długim Dystansie.

Oczywiście wszystkie te zawody ze względu na rangę Mistrzostw będą posiadały najwyższą kategorię w Lidze Biegów Górskich Dare 2b

Oj będzie się działo!

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*