Najdłuższy bieg górski w Polsce?

Już za trzy dni, w czwartek 18 lipca o godzinie 18 ze Stronia Śląskiego wystartuje prawdopodobnie najdłuższy bieg górski w Polsce – Bieg Siedmiu Szczytów na 223km (!).

Zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem jak na taki dystans i organizatorzy zwiększyli limit do 250 osób. Ale to, na co porywają się śmiałkowie, to wielkie wyzwanie.

Nie dość, że dystans przyprawia o ból głowy, to jeszcze przewyższenia +7635/-7670m oraz czas, jaki prawdopodobnie zawodnicy spędzą na trasie: od około 36 godzin dla najlepszych, do nawet 52 godzin (limit ukończenia zawodów)!

dbg2

Biegacze pokonają siedem szczytów pasm górskich Ziemi Kłodzkiej: Kowadło (Góry Złote), Postawna (Góry Bialskie), Śnieżnik (Masyw Śnieżnika), Jagodna (Góry Bystrzyckie), Velka Destna (Góry Orlickie), Szczeliniec Wielki (Góry Stołowe), Kłodzka Góra (Góry Bardzkie).

dbg5

Na szczęście nie muszą mieć ze sobą jedzenia i picia na całej trasie – z myślą o nich przygotowano aż 15 punktów odżywczych z napojami i przekąskami, a dla własnego bezpieczeństwa każdy z zawodników musi nieść tylko folię NRC, telefon, dowód i numer startowy.

dbg7

Pomoc osób trzecich poza wyznaczonymi punktami jest niedozwolona. Ci, którzy dotrą do mety, oprócz niewątpliwego uznania, zdobędą też aż 4 punkty do prestiżowego biegu w Chamonix Ultra Trail du Mont Blanc.

Interaktywna mapa całej trasy: http://www.dfbg.pl/wz.html

Inne biegi i cykl Salomon S-LAB

dbg9Ale najdłuższa trasa to nie jedyna atrakcja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich z bazą główną w Lądku Zdroju.

W trakcie czterech dni najbliższego weekendu zostaną jeszcze rozegrane biegi na 100km „K-B-L” (Kudowa – Bardo – Lądek), „Złoty Maraton” na 42km, w którym zwycięzca otrzyma prawdziwą sztabkę złota (!), „Złoty Półmaraton” oraz 10km „Bieg na Śnieżnik”, który szczególnie polecamy osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z biegami trailowymi i górskimi.

Ponadto zawodnicy z najdłuższego biegu, maratonu i pół-maratonu powalczą o punkty prestiżowego cyklu biegów górskich Salomon S-LAB www.trailrunning.pl.

Festiwal będzie finałem cyklu, do którego weszły jeszcze Bieg Marduły rozgrywany w czerwcu w Tatrach i Maraton Gór Stołowych z początku lipca.

dbg12

W tej chwili w swoich kategoriach prowadzą Marcin Świerc, przed Józefem Pawlicą i Piotrem Koniem oraz Magda Łączak przed Dominiką Wiśniewską-Ulfik i Anną Celińską, ale sporo się jeszcze może zmienić, a nagradzamy 10 zawodników z czołówki.

dbg4

Pula nagród Festiwalu i Cyklu S-LAB to ponad 60 tys. złotych, a na wszystkie biegi można się zapisywać aż do dnia zawodów!

WIĘCEJ na stronie: www.dfbg.pl

Zapraszamy też do kibicowania!

Monika Strojny

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te