Montrail Liga Biegów Górskich (cz. 21) - BiegiGorskie.pl

Montrail Liga Biegów Górskich (cz. 21)

W miniony weekend ponownie najwięcej do powiedzenia mieli miłośnicy długich górskich dystansów. Na Chudym Wawrzyńcu klasę pokazali tacy zawodnicy z czołówki jak Piotr Hercog czy Marcin Świerc (obaj Salomon Suunto Team) (na dystansie 50+) oraz Jacek Michulec (Halny Węgierska Górka) (na dystansie 80+).

Foto: Piotr Dymus

W zawodach na “nieco” krótszym dystansie powalczyli zawodnicy z pierwszej trójki Ligi: Daniel Wosik i Maciej Bierczak (obaj RMD Montrail Team) zajmując w Biegu Na Radziejową odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Jacek Michulec jeden z największych objawień tegorocznej Ligi pokazał na Chudym Wawrzyńcu swą wielką wszechstronność – do tej pory znany był przede wszystkim z niesamowitej wydolności w biegu alpejskim (pod górę) – tym razem pokazał swą klasę w utradystansie. Startem tym udowodnił po raz kolejny że jego miejsce w pierwszej 5 Ligi nie jest przypadkiem.

Foto: Piotr Dymus

Wśród kobiet – górskie ultraski – na czele z Ewą Majer (Dobczyce) i Magdaleną Łączak (Team 360 stopni Inov-8) ponownie pokazały klasę oraz podobnie jak Piotr Hercog i Marcin Świerc niesamowitą szybkość regeneracji – wszak wszyscy oni dopiero co biegali i to z powodzeniem Maraton Karkonoski!

w najbliższy weekend górscy ultrasi będą mogli trochę odpocząć – tym rzem czekają nas zawody na zdecydowanie krótszych dystansach – w Szczawie (10km), Koninkach (15 km) i Ludwikowicach (9,2 km). Przypominamy że ten ostatni to Mistrzostwa Polski Weteranów. Smaczku imprezie dodaje fakt iż po raz pierwszy chyba będziemy mogli w biegu górskim pościgać się z Kenijczykami 🙂

Do biegu bowiem zgłosili się “Wałbrzyscy” Kenijczycy – Joel Kitur i Ben Cheboi – obaj biegający aktualnie płaskie dziesiątki w granicach 31 minut.
Ciekawe jak się spiszą na górskiej trasie?
A tymczasem w naszej Lidze  zapunktowało 1138 mężczyzn i 381 kobiety.

Oto poszczególne klasyfikacje:


Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce z poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 2520 pkt

2.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin / Bielsko-Biała) – 2100 pkt

3.(3) Izabela Zatorska (Puma Running Team) – 1646 pkt

5.(4) Magdalena Chełmicka (RMD Montrail Team) – 1476 pkt

4.(5) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 1372 pkt

6.(6) Magdalena Łączak (Team 360 stopni Inov-8) – 1303 pkt

7.(7) Ewa Majer (Dobczyce) – 1301 pkt

8.(8) Gabriela Ekiert (KB Krościenko Wyżne) – 982 pkt

9.(9) Karolina Gacoń (LKB Rudnik) – 894 pkt

10.(10) Magdalena Frąckowiak (LLKS Osowa Sień) – 730 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1. (8) Gabriela Ekiert (KB Krościenko Wyżne) – 982 pkt
2.(10) Magdalena Frąckowiak (LLKS Osowa Sień) – 730 pkt
3.(18) Lidia Zając (LLKS Osowa Sień) – 465 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 2520 pkt
2.(14) Anna Berdek (Krosno) – 510 pkt
3.(19) Karolina Adamowska (Credit-Suiss Wrocław) – 464 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 2100 pkt
2.(6) Magdalena Łączak (Team 360 stopni Inov-8) – 1303 pkt
3.(7) Ewa Majer (Dobczyce) – 1301 pkt

Masters (K40-49):

1.(4) Magdalena Chełmicka (RMD Montrail Team) – 1476 pkt
2.(5) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 1372 pkt
3.(21) Irena Pakosz (Górnik Januszkowice) – 432 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Puma Running Team)–1646 pkt
2.(76) Janina Budzyk (Nowy Targ) – 130 pkt
3.(86) Małgorzata Piątek (Żywiec) – 118 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(16) Alicja Banasiak (Sprint Bielsko -Biała)–492 pkt
2.(51) Anna Dobkowska (KB Galeria Warszawa)  – 167 pkt
3.(57) Barbara Prymakowska (Sokół Tarnów) – 164 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 1000 pkt
2.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 870 pkt
3.(3)  Izabela Zatorska (Puma Running Team) – 770 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 980 pkt
2.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 533pkt
3.(6) Magdalena Łączak (Team 360 stopni Inov-8) – 518 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7)  Ewa Majer (Dobczyce) – 684 pkt
2.(6) Magdalena Łączak (Team 360 stopni Inov-8) – 665 pkt
3.(4) Magdalena Chełmicka (RMD Montrail Team) – 497 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce z poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Daniel Wosik (RMD Montrail Team / MUKS THM Ostrowiec Św.) – 2115 pkt

2.(2) Dariusz Kruczkowski (Regle Szklarska Poręba) – 1940 pkt

3.(3) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team Porąbka) – 1798 pkt

4.(4) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) – 1740 pkt

5.(6) Jacek Michulec (Halny Węgierska Górka) – 1522 pkt

6.(5) Jan Michałowski (RMD Montrail Team) – 1465 pkt

7.(7) Rafał Ulfik (RMD Montrail Team) – 1310 pkt

8.(8) Piotr Koń (RMD Montrail Team /GLKS Fałków) – 1205 pkt

9.(9) Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto Team) – 1188 pkt

10.(10) Piotr Dybek (Team 360 stopni INOV-8) – 1059 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):
1.(12) Rafał Matuszczak (LLKS Osowa Sień/Salomon Suunto Team) – 915 pkt
2.(14) Konrad Dziedzic (KB Krościenko Wyżne) – 889 pkt
3.(17) Dominik Jarco (RMD Montrail Team / Husqvarna) – 800 pkt

Seniorzy I (M20-29):
1.(3) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team) – 1798 pkt
2.(4) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) – 1740 pkt
3.(7) Rafał Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 1310 pkt

Seniorzy II (M30-39):
1.(1) Daniel Wosik (RMD Montrail Team / MUKS THM Ostrowiec Św.) – 2115 pkt
2.(2) Dariusz Kruczkowski (Regle Szklarska Poręba) – 1940 pkt
3.(5) Jacek Michulec (Halny Węgierska Górka) – 1522 pkt

Masters (M40-49):
1.(6) Jan Michałowski (RMD Montrail Team) – 1465 pk
2.(16) Tomasz Brzeski (KS Kandahar) – 803 pkt
3.(18)  Marek Swoboda (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 780 pkt

Weterani I (M50-59):
1.(20) Mirosław Dziergas (Starostwo Żywiec) – 754 pkt
2.(30) Waldemar Witulski (SMS Sosnówka) – 535 pkt
3.(40) Jerzy Ulfik (Długobiegacze) – 434 pkt

Weterani II (M60+)
1.(44) Tadeusz Jasek (Radziechowy) – 415 pkt
2.(50) Stefan Sikora (TKKF Beskidek Bielsko-Biała) –359 pkt
3.(117) Zbigniew Radomski (Bielsko -Biała) – 182 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Daniel Wosik (RMD Montrail Team / MUKS THM Ostrowiec Św.) – 930 pkt
2.(2) Dariusz Kruczkowski (Regle Szklarska Poręba) – 870 pkt
3.(3) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team) – 775 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1. (2) Dariusz Kruczkowski (Regle Szklarska Poręba) – 770 pkt
2.(4) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) – 660 pkt
3.(3) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team) – 633 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) – 900 pkt
2.(9) Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto Team) – 720 pkt
3.(15) Piotr Hercog (Salomon Suunto Team) – 630 pkt


Opracowanie Ligi: Kazimierz Kordziński

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne wyniki Montrail Ligi Biegów Górskich 2012 (cz.21) <-

-> Regulamin Montrail Ligi Biegów Górskich 2012 <-


A w najbliższy weekend:

18.08.2012 – II Gorczański Bieg Górski im. Błogosławionego Jana Pawła II (Koninki, bieg anglosaski, Kat.I)
19.08.2012 – III Bieg Na Wielką Sowę – Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegach Górskich (Ludwikowice Kłodzkie, bieg alpejski, kat. S)

Biegi promowane:


Sponsorzy Ligi:

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*