Montrail Liga Biegów Górskich (cz.10) - BiegiGorskie.pl

Montrail Liga Biegów Górskich (cz.10)

Cz. 10 – „I.Zatorska Super Star!”

To był prawdziwy pokaz Mistrzostwa Izabeli Zatorskiej.
Izie tydzień wcześniej nie udało się zdobyć medalu na współorganizowanych przez nią samą Anglosaskich Mistrzostwach Polski. Jak sama przyznała – organizacja dużej imprezy i start w niej na najwyższym poziomie jest bardzo trudny do pogodzenia. Jednak Mistrzyni łatwo się nie poddaje i w następny weekend, gdy medalistki “lizały rany” po ciężkich zmaganiach w Iwoniczu, wygrała dwa biegi w jeden dzień – alpejski bieg na Ślężę i anglosaski bieg Szlakiem Uzdrowiskowym w Jedlinie.
.
Foto: Izabela Zatorska znów na najwyższym stopniu podium!
.
W ten sposób zdobywając łącznie 300 pkt Izabela Zatorska została liderką Ligi!
.
Foto: Halina Gałuszka dzięki b.dobrym startom w Sobótce i Jedlinie awansowała na 5 miejsce
.
Podobnie świetnie spisał się wśród mężczyzn jej prawie równolatek lider kategorii M-50 Mirosław Dziergas (organizator m.in. Półmaratonu Żywieckiego), który także pobiegł oba biegi i pozostając oczywiście liderem w swej kategorii awansował open z miejsca 17 na 6!
.
Mirek i Iza nie byli jedynymi zawodnikami którzy wystartowali w obu biegach jednego dnia. Zrobili tak też Dariusz Kruczkowski (który oba wygrał i awansował na fotel wicelidera) i Maciej Bierczak (2 na Ślęży i 3 w Jedlinie), dzięki czemu nadal prowadzi w Lidze. Na wysokie trzecie miejsce awansował lider kat.M-40 – Marek Swoboda. Na uwagę zasługuje także 4 miejsce open juniora młodszego – Konrada Dziedzica – brązowego medalisty z Ustrzyk.

Foto: Dariusz Kruczkowski anglosaski wicemistrz Polski nie dał szans rywalom …

Oto poszczególne klasyfikacje:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce z poprzedniej klasyfikacji)

1. (3) Izabela Zatorska (Puma Running Team) – 581 pkt

2. (1) Anna Celińska (Byledobiec Anin / Bielsko-Biała) – 548 pkt

3. (2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 516 pkt

4.(4) Gabriela Ekiert (KB Krościenko Wyżne) – 397 pkt

5. (19) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 297 pkt

6.(5) Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice) – 270 pkt

7.(24) Magdalena Łączak (Team 360 stopni Inov-8) – 258 pkt

8.(15) Anna Ryguła (Zawisza Stara Kuźnia) – 248 pkt

9. (6) Magdalena Chelmicka (RMD Montrail Team) – 229 pkt

10.(7) Ewa Brych -Pająk (Miasto Sportu) – 210 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1. (4) Gabriela Ekiert (KB Krościenko Wyżne) – 397 pkt
2-2.(11-12) Kamila Paluch (LKS „Znicz” Biłgoraj) – 200 pkt
2-3.(11-12) Weronika Pyzik (LKS „Znicz” Biłgoraj) – 200 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(3) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 516 pkt
2.(18) Iwona Sulowska  (LUKS Burza Rogi) – 165 pkt
3.(34) Anna Ficner (złotoryja) – 90 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 548 pkt
2.(5) Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice) – 270 pkt
3.(7) Magdalena Łączak (Team 360 stopni Inov-8) – 258 pkt

Masters (K40-49):

1.(5) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 297 pkt
2.(9) Magdalena Chełmicka (RMD Montrail Team) – 229 pkt
3.(13) Irena Pakosz (Górnik Januszkowice) – 195 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(1) Izabela Zatorska (Puma Running Team)–581 pkt
2.(65) Małgorzata Piątek (Żywiec) – 43 pkt
3.(69) Zofia Kot (Bielawa) – 41 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(37) Alicja Banasiak (Sprint Bielsko -Biała)–79 pkt
2.(62) Renata Grabska (FBFE Krynica) – 46 pkt
3.(157) Barbara Prymakowska  – 1 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Izabela Zatorska (Puma Running Team) – 310 pkt
2.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 285 pkt
3.(5) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 229 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 300 pkt
2.(1) Izabela Zatorska (Puma Running Team) – 271 pkt
3.(6) Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice) – 270 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(43)  Ewa Majer (Dobczyce) – 13 pkt
2-3.(110-111) Jolanta Wagner (Warszawa) – 11 pkt
2-3.(110-111) Agnieszka Mizera (Wrocław) – 11 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce z poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team Porąbka) – 803 pkt

2.(3) Dariusz Kruczkowski (Regle Szklarska Poręba) – 670 pkt

3.(7) Marek Swoboda (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 448 pkt

4.(11) Konrad Dziedzic (KB Krościenko Wyżne) – 442 pkt

5.(2) Rafał Ulfik (RMD Montrail Team) – 379 pkt

6.(17) Mirosław Dziergas (Starostwo Żywiec) – 366 pkt

7.(4) Jacek Michulec (Halny Węgierska Górka) – 363 pkt

8.(5) Jan Michałowski (RMD Montrail Team) – 344 pkt

9.(28) Dominik Jarco (RMD Montrail Team) – 333 pkt

10.(6) Jarosław Gniewek (Ultra Beskid Sport) – 330 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Foto: Konrad Dziedzic – Lider kategorii Juniorów, brązowy medalista anglosaskich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Juniorzy (M16-19):
1.(4) Konrad Dziedzic (KB Krościenko Wyżne) – 442 pkt
2.(9) Dominik Jarco (RMD Montrail Team) – 333 pkt
3.(15) Krzysztof Szymanowski (LKS Sana Kościan) – 255 pkt

Seniorzy I (M20-29):
1.(1) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team) – 803 pkt
2.(5) Rafał Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 379 pkt
3.(14) Piotr Holly (RMD Montrail Team) – 260 pkt

Seniorzy II (M30-39):
1.(2) Dariusz Kruczkowski (Regle Szklarska Poręba) – 670 pkt
2.(7) Jacek Michulec (Halny Węgierska Górka) – 363 pkt
3.(10) Jarosław Gniewek (Ultra Beskid Sport) – 330 pkt

Foto: Marek Swoboda – 3 m-ce open w Lidze

Masters (M40-49):
1.(3) Marek Swoboda (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 448 pkt
2.(8) Jan Michałowski (RMD Montrail Team) – 344 pkt
3.(12)  Tomasz Brzeski (KS Kandahar) – 286 pkt

Weterani I (M50-59):
1.(6) Mirosław Dziergas (Starostwo Żywiec) – 366 pkt
2.(49) Piotr Smolak (Nafta Gaz Krakow) – 143 pkt
3.(53) Ryszard Kobajło (TKKF Czarni Katowice) – 140 pkt

Weterani II (M60+)
1.(25) Tadeusz Jasek (Radziechowy) –225 pkt
2-3.(153-154) Stefan Sikora (TKKF Beskidek Bielsko-Biała) –60 pkt
2-3.(153-154) Henryk Załęski (WKB Piast Wrocław)  – 60 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team) – 370 pkt
2.(16) Andrzej Grzesik (Zawisza Stara Kuźnia) – 244 pkt
3.(13) Dominik Ząbczyński (BiegiGorskiePL )– 237 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1. (2) Dariusz Kruczkowski (Regle Szklarska Poręba) – 470 pkt
2.(1) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team) – 433 pkt
3.(11) Andrzej Długosz (RMD Montrail Team) – 300 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(32) Grzegorz Czyż (Automatyka Tarnów) – 200 pkt
2.(3) Marek Swoboda (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 180 pkt
3.(42) Jarosław Janicki (Hermes Gryfino) – 160 pkt


Opracowanie Ligi: Kazimierz Kordziński

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne wyniki Montrail Ligi Biegów Górskich 2012 (cz.10) <-

-> Regulamin Montrail Ligi Biegów Górskich 2012 <-


W najbliższy weekend czekają nas wielkie emocje:


Sponsorzy Ligi:

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*