Mistrzostwa Polski w biegach po schodach - BiegiGorskie.pl

Mistrzostwa Polski w biegach po schodach

Już tradycyjnie w Katowickim Hotelu Qubus 25 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Po Schodach.

Zawodnicy mieli do pokonania 593 schody i 110 m przewyższenia.

Także tradycyjnie dobrze zaprezentowali się w tych zmaganiach biegacze górscy.

image-7784

Mistrzynią Polski została niezmordowana Izabela Zatorska (Wrocanka) która o sekundę wyprzedziła Dominikę Wiśniewską-Ulfik (RMD Montrail Team /SKB Kraśnik) dla której był to 6 medal mistrzowski w tym roku (Dominika do tej zdobyła 4 złote medale: na długim dystansie, na krótkim dystansie, a w s.anglosaskim, w s.alpejskim i jeden srebrny w Mistrzostwach Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning).

image-7785
Trzecie miejsce wśród kobiet zdobyła Angelika Stanek (FIZJOTERAPIA-KACZMAREK.PL).

Wśród mężczyzn zwyciężył jeden z najlepszych na świecie specjalistów od biegów po schodach – Piotr Łobodziński (Bielsk Podlaski), który wyprzedził aż o 2,71 sek. Kamila Krzyżewskiego (KB Krościenko Wyżne/KM PSP Krosno) i o 3,04 sek Damiana Ziemianina (Forrest Limanowa Dobra).

-> Warto także przypomnieć sobie nasz wywiad z Piotrem który przeprowadziliśmy jakiś czas temu… <-