Maraton Gór Stołowych – „Super Maratonem”!

Piąty Maraton Gór Stołowych odbył się w minioną sobotę 5 lipca z nową trasą, nowymi zwycięzcami i nową nazwą – od przyszłego roku oficjalnie będziemy tą imprezę nazywać „Super Maratonem”.

Na oficjalną zmianę organizatorzy – Piotrek Hercog i Maciek Sokołowski zdecydowali się przede wszystkim dlatego, że dystans został wydłużony aż do 50km, a nowe przewyższenie wynosi +2120m/-1920m.

mgs91

Niemal 500 osób wzięło udział w tegorocznych zawodach, które były także pierwszą edycja cyklu Salomon S-LAB, dwie następne do Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich oraz Letni Bieg Piastów.

mgs96

Nowa trasa tak jak w latach ubiegłych zaczynała się startem spod Schroniska Pasterka, a kończyła na szczycie Szczelińca Wielkiego, ale dodano do niej niezwykle piękny i wymagający technicznie 2,5km odcinek z ponad 200m przewyższenia.

mgs9

mgs93

Niektórzy porównywali jego trudności do wymagających tatrzańskich szlaków!

mgs94

mgs5

mgs7

W tym roku niezwykle ciekawie wyglądała rywalizacja w czołówce, u pań na zmianę prowadziły Olga Łyjak i Ewa Majer, ale to ta druga zawodniczka po wypracowaniu kilkuminutowej przewagi pod koniec zawodów okazała się już nie do pokonania i z 11-minutowym zapasem wbiegła na Szczeliniec.

mgs95

Wśród mężczyzn niezwykle szybko zaczął specjalista od 10km biegów ulicznych Artur Jabłoński, który niestety wypracowaną 15-minutową przewagę stracił przez nieuwagę i zgubienie trasy na dobiegu do Błędnych Skał.

mgs3

Gdy wrócił na szlak z 3-minutową stratą do Roberta Farona, nie miał już sił jej odrobić i na mecie musiał zadowolić się drugą pozycją.

mgs2

Jednak jak na górski debiut na takim dystansie i tak należą mu się wielkie gratulacje.

mgs92

NAJSZYBSI MĘŻCZYŹNI:
1. Robert Faron (Norafsport UKS Watra Kamienica) -4:50:59
2. Artur Jabłoński (Szczególnie Dziewczyny!) -4:53:52
3. Piotr Mierzejewski (Yulo Run Team Siedlce) – 5:01:28

KOBIETY:
1. Ewa Majer (Norafsport) – 5:36:25
2. Olga Łyjak (Kancelaria Adwokacka) -5:47:02
3. Viyaleta Piatrouskaya (UNTS Warszawa) – 5:51:59

-> Pełne wyniki zawodów <-

mgs1

Tekst: Monika Strojny
Zdjęcia: Piotr Dymus

Post navigation

Perły Małopolski zawitały do Rabki

Bardzo przyjemnie upłynęła sportowa niedziela, wśród na kolejnej odsłonie Pereł Małopolski. Tym razem miłośnicy biegania zawitali…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te