Mammut – Ultra Sky – ruszają zapisy!

Kolejny raz biegacze górscy będą zdobywać Królową Beskidów –- jedną z najbardziej niedostępnych i tajemniczych gór w Polsce – Babią Górę. 11 czerwca 2016r. zapraszamy na III edycję Mammut – Ultra Sky Marathon 6, 3, 1 x Babia.

Zapisy rozpoczną się 17 listopada 2015r. o godzinie 06:06.

Najdłuższy dystans, Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia nadal pozostaje biegiem, którego nikt nie ukończył w limicie czasu. Jedynym zawodnikiem, który dotychczas pokonał ten wymagający dystans jest Lucjan Chorąży, współtwórca trasy. Podczas I edycji Lucek przebiegł  Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia w czasie 17 h, 7 min i 20 s. Trasę biegu, czyli 100 km i 8000 m przewyższenia, należy pokonać w czasie 17 godzin. Podczas II edycji nikomu nie udało się zbliżyć do wyniku Lucka. Najlepszy wynik uzyskał Tomasz Baranow, który w czasie 14h:56min:06s pokonał dystans 4xBabia. Jednak podczas zeszłorocznej edycji na pewno na wyniki wielu zawodników miał wpływ niesamowity upał panujący w dniu zawodów.

1.1018 - Fot. Krzysztof Nagacz

Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia to jeden z najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu jest wyzwaniem dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. Limit 17 h dla tego dystansu  jest zabójczy, ale jest to sprawdzian jakiego jeszcze w Polsce nie było. Niesamowitym wyzwaniem jest samo ukończenie biegu. Te 100 km z 8000 m przewyższenia trzeba przebiec! Nie można sobie pozwolić na „spacerowanie”. Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie.

1 - Fot. Krzysztof Nagacz

Ze względu na długość biegu oraz trudności techniczne na trasie, niezbędna jest znajomość najtrudniejszych fragmentów trasy. W biegu będzie mogło wystartować 50 doświadczonych biegaczy, którzy brali udział w poprzedniej edycji Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia oraz ci, którzy ukończyli krótsze dystanse: Mammut – Ultra Sky Marathon 3xBabia oraz Mammut – Sky Marathon 1xBabia. Dla wszystkich, którzy będą chcieli zakończyć swoją rywalizację wcześniej i wbiegną na Babią Górę 5 lub 4 razy oraz dotrą do mety przed upływem 17 godzin przeprowadzone zostaną dodatkowe klasyfikacje.

4- Fot. Krzysztof Nagacz

Czy w tym roku uda się komuś zmieścić w ustalonym limicie? Przekonamy się 11 czerwca 2016r.

Krótszy dystans, Mammut – Ultra Sky Marathon 3xBabia (70 km z 5500 m przewyższenia) jest równie trudnym i wymagającym biegiem, dlatego jest on głównie skierowany dla uczestników poprzednich edycji Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia.
Rekord trasy należy do Roberta Dudzika (11h:49min:51s), wśród kobiet natomiast do dwukrotnej zwyciężczyni dystansu 3xBabia – Zuzanny Madaj (15h:01min:10s).

5 - Fot. Krzysztof Nagacz

Biegacze, którzy przez ostatnie 2 lata ukończyli 2 biegi górskie na dystansie powyżej 50 km i którzy pojawią się na bezpłatnym treningu zorganizowanym wiosną 2016r. na Babiej Górze mogą zmierzyć się z trasą Mammut – Ultra Sky Marathon 1xBabia (ok. 42.5 km z ok 3000 m przewyższenia).
Rekord tej trasy należy do dwukrotnego zwycięzcy tego dystansu – Jana Wąsowicza (5h:18min:46s) oraz Ewy Majer (6h:18min:34s).

8 - Fot. Krzysztof Nagacz

Mammut – 1/2 Sky Marathon Babia to najkrótszy dystans – 23,5 km i ok.1450 m przewyższenia. Trasa biegu jest bardzo widokowa. Prowadzi przez Perć Przyrodników i Sokolicę na szczyt Babiej Góry, dalej w kierunku Przełęczy Brona i Małej Babiej, a potem już zbieg do Markowych Szczawin i mety. Bieg ten po raz pierwszy odbył się podczas zeszłorocznej edycji imprezy. Zwycięzcami zostali: Kamil Jezierski (02h:17min:51s) oraz Dominika Bolechowska (03h:22min:56s).

16- Fot. Krzysztof Nagacz

Biegi Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia od I edycji zaliczane są do Pucharu Polski Skyrunning. Startując na tych dystansach w 2016r. również będzie można zapunktować w  Pucharze Polski Skyrunning.

1.11Podium 4xBabia 2015 - Fot. Krzysztof Nagacz

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: www.ultrababia.pl

Zapraszamy do zapisów!

baner 1

Zdjęcia: Krzysztof Nagacz

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te