Małopolskie Biegi Górskie w Zawoi

Jeszcze nie minęły emocje związane z inauguracją Małopolskich Biegów Górskich w Wierchomli, a już w najbliższy weekend odbędzie się druga eliminacja cyklu.

Tym razem w na terenie Stacji Polskich Kolei Linowych „Mosorny Groń” w Zawoi. Startujemy w niedzielę 23 czerwca, punktualnie o godz. 11:00!

adlugoszPierwszy bieg cyklu MBG zgromadził w minioną niedzielę w Wierchomli 57 biegaczy, amatorów, ale i reprezentantów znanych biegowych grup i klubów.

To dobry wynik, choć gdyby nie rozgrywany w tym samym czasie bardziej znany Bieg na Stożek, frekwencja mogłaby być wyższa.

Na nietypowym dystansie 9,4 km triumfowali Dominika Bolechowska i Andrzej Długosz.

W nagrodę oboje otrzymali wartościowe upominki, ale i po 100 punktów do klasyfikacji cyklu.

Kolejne będą do zdobycia w Zawoi.

zawoja38-kilometrową trasę eliminacyjnego biegu wyznaczono na urokliwych terenach Stacji PKL w Zawoi, ze startem na parkingu przy stacji i linią mety na szczycie Morosnego Gronia.

Biegacze poruszać się będą po nartostradzie, drogą stokową, drogą osiedlowa, polaną i drogą leśną, pokonując po drodze m.in. niewielki strumień.

zawojaFragment trasy prowadzi też po szlaku turystycznym. Na trasie czekają dwa strome podbiegi o nachyleniu terenu dochodzącym do 57 stopni, suma przewyższeń trasy to 612 metrów.

Do biegu można zgłosić się elektronicznie lub też w dniu imprezy w biurze organizacyjnym. Tak jak w pozostałych biegach cyklu MBG, obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł.

Zapraszamy!

Dojazd do Zawoi:

Pociąg

Dojazd do Suchej Beskidzkiej lub Makowa Podhalańskiego (linia kolejowa z Krakowa do Zakopanego), następnie autobusem PKS, lub prywatnym busem.

Autobus
autobusy kursują kilkanaście razy dziennie zapewniają połączenie z Suchą Beskidzką. Bezpośrednio można dojechać również z Krakowa, Katowic i Bielska-Białej.

Busy
Kursują z Makowa Podhalańskiego i Suchej Beskidzkiej do centrum Zawoi i dalej rozwożą pod wyciągi z dala od centrum.

Odległości:
Szczecin: 774 km, Trójmiasto: 624 km, Warszawa: 371 km, Rzeszów: 225 km, Katowice: 117 km , Kraków: 79 km, Białka Tatrzańska: 72 km, Zakopane: 68 km

Rejestracja na Małopolskie Biegi Górskie i do cyklu BeskidSki Cross:
http://www.festiwalbiegowy.pl/MBG/index.php

Regulamin:
http://www.festiwalbiegowy.pl/sites/default/files/PDF/Regulamin%20MBG.docx
Na Małopolskie Biegi Górskie zapraszają:

Organizatorzy:

mbg

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te