M.Świerc przed startem w Chamonix

Festiwal Ultra-Trail du Mont-Blanc coraz bliżej. Marcin Świerc w gronie faworytów na dystansie CCC.

Już za tydzień, 1 września o godzinie 9 rano z włoskiego miasteczka Courmayeur u podnóża masywu Mont Blanc ruszy bieg Champex-Courmayeur-Chamonix, a w pierwszym szeregu elity biegaczy z całego świata stanie Marcin Świerc.

Marcin jest multimedalistą Mistrzostw Polski w biegach górskich na różnych dystansach. W Pucharze Świata Skyrunning Ultra zajął 4 miejsce (2015 r.) oraz 5 miejsce (2016 r.) W tym roku postanowił zmierzyć się ze światową czołówką podczas największego festiwalu biegów górskich na świecie – Ultra-Trail du Mont Blanc, w skrócie UTMB.

UTMB co roku gromadzi nie tylko śmietankę najlepszych biegaczy górskich na świecie, ale także rzesze amatorów z całego świata. We wszystkich biegach festiwalu weźmie udział łącznie ok. 8000 biegaczy z prawie 100 krajów. Wszyscy będą pokonywać górskie szlaki wiodące przez tereny Francji, Włoch i Szwajcarii wokół najwyższej góry Europy – Mont Blanc.

Naszym faworytem w biegu CCC, w trakcie którego uczestnicy pokonają ponad 100 kilometrów i 6000 metrów podbiegów jest najbardziej utytułowany polski biegacz górski, Marcin Świerc. Sezon rozpoczął od obrony tytułu mistrzowskiego w Ultradystansowym Biegu Górskim w Szczawnicy, ale potem przyszły trudne chwile zmagań z kontuzją. Na szczęście nasz mistrz jest już w pełni zdrowia oraz sił i ma za sobą solidną dawkę treningów na alpejskich szlakach. Swoją świetną dyspozycję pokazał na Mistrzostwach Świata na Długim Dystansie we włoskiej Premanie, gdzie zajął 9 miejsce.

„Poznałem trasę CCC i wiem dobrze, jak trudny to bieg. Dodatkowym czynnikiem może być wysoka temperatura [podczas dwóch ostatnich edycji panował niemiłosierny upał] i konieczność uzupełniania wody. Na szczęście będę miał ze sobą swój team, który udzieli mi wszelkiego możliwego wsparcia. Liczę również na pomoc kibiców, np. w postaci trzymania kciuków za udany występ”, mówi Marcin.

Zmagania będzie można śledzić za pośrednictwem specjalnej platformy online, przygotowanej przez organizatorów, a szczegółowe informacje dotyczące biegu Marcina zamieszczane będą na bieżąco na jego stronie facebookowej, pod adresem: https://www.facebook.com/MarcinSwiercOfficial/

Na facebooku trwa również akcja charytatywna, prowadzona przez Marcina i jego Team na rzecz Zosi Urbańskiej. W zabawie należy wytypować czas naszego zawodnika i wpłacić datek na rzecz dziewczynki, która podobnie jak Marcin walczy o swoje marzenia: w jego przypadku będzie to udany występ w Chamonix, a w przypadku Zosi – pierwszy samodzielny krok.

Zapraszamy do kibicowania i do wsparcia akcji.
Zdjęcia: archiwum własne Marcina Świerca

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te