Limanowa Forrest – zapisy do końca czerwca

Serdecznie zapraszamy do zapisów na VII LIMANOWA FORREST – wszystkich małych i dużych fanów ruchu na świeżym powietrzu. Impreza odbędzie się w niedzielę, dnia: 5 lipca 2015 roku. Zapisy do końca czerwca.

To jedyny taki – bieg górski – w Polsce, który jako bieg główny, otwarty jest na wszystkich uczestników, bez limitu wieku: limit czasu 2 godziny wystarczy, ażeby każdy chętny go ukończył.

limanowa3

Najstarszy uczestnik miał do tej pory 86 lat, jest nim Pan Edward Mucha – prawdopodobnie najstarszy biegacz górski w Polsce i zarazem Honorowy Członek klubu KS „Limanowa Forrest”. Dzieci natomiast nierzadko mają poniżej 12 lat, co jest ewenementem w biegach górskich w Polsce.

limanowa6

Pomiar czasu za pomocą chipów w numerach startowych bezzwrotnych. Podczas biegu, kto będzie chciał chwilę odpocząć na szczycie, warto wyjść na taras widokowy na Milenijnym Krzyżu i zobaczyć te piękne widoki i zauroczyć się miejscem biegu. Będzie tam punkt z wodą, a więc będzie okazja przystanąć, choć na chwilę i sprawdzić dlaczego miasto Limanowa określane jest w książkach i nawet w krzyżówkach jako „malownicza” stolica Beskidu Wyspowego.

Limanowa-widok

TRASA:
Trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie.
– Start i meta znajdują się w pobliżu biura zawodów, przy ul. Bulwary (za szkołą).
– Długość trasy: ok. 7 km.
– Różnica wysokości: ok. 300 m.

Profil Trasy:

Limanowa trasa
Trasa prowadzi na Miejską Górę, na której wznosi się Milenijny Krzyż (2,5 razy większy od tego na Giewoncie). Jest to trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie.

„Premia górska” – nagroda finansowa 300 zł. dla Zawodniczki i Zawodnika, która/który najszybciej wbiegnie na najwyższy punkt trasy na Krzyżu Milenijnym.

limanwa2

Dla najstarszego i najmłodszego uczestnika i uczestniczki biegu – którzy zostaną sklasyfikowani w wynikach końcowych biegu.

limanowa5

Na szczycie Miejskiej Góry (716 m n.p.m.), znajduje się najwyższy stalowy krzyż w Polsce, wybudowany na 2000-lecie Chrześcijaństwa. Ma on wysokość 37 metrów, pomalowany białą, odblaskową farbą i nocą oświetlany jest czterema reflektorami. Dzięki temu góra jest rozpoznawalna z dużych odległości również nocą. Krzyż ma dwuczęściową konstrukcję. Dolna część ma wysokość 9 m, jest żelbetowa i znajduje się na niej taras widokowy. Górna część to stalowa konstrukcja o wysokości 28 m. Cała konstrukcja ma masę 350 ton. Pod tarasem znajduje się kapliczka z kopią obrazu Matki Boskiej Bolesnej z limanowskiej Bazyliki. Przy pięknej pogodzie widoki ze szczytu Miejskiej są niezapomnianym wrażeniem… obejmują bowiem, nie tylko Beskid Wyspowy, ale również Beskid Sądecki, Pieniny i Tatry.

milenijny

Impreza ta, zarówno dla zawodowców, amatorów, jak i dzieci, całych rodzin, przyciągnie na start ok. 500 zawodników z Polski i zagranicy. Najmłodszy uczestnik miał do tej pory 5 lat, a najstarszy 86 lat. Na trasie, wzorem zeszłego roku, będzie wielu kibiców, w tym osób towarzyszących, główne ich skupienie nastąpi w centrum Limanowej, w okolicach startu i mety.
Wszystkie 6 poprzednich edycji zawodów odbiły się szerokim echem, zarówno w mediach lokalnych, jak i ogólnopolskich. To jeden z najbardziej uznanych biegów górskich w Polsce, który poziomem organizacji przewyższa biegi górskie rangi Mistrzostw Polski. Dowodem tego są przyznawane co roku naszemu biegowi Certyfikaty dla „najlepszej imprezy w Polsce” wśród innych biegów górskich anglosaskich.

limanowa1

VII Międzynarodowy Bieg Górski – Anglosaski LIMANOWA FORREST” to również: VI Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu górskim, I Otwarte Mistrzostwa Samorządowców, a także obchody „Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości”.

Plakat VII LF

Klasyfikacja Służb Mundurowych – Kobiety i Mężczyźni:
Podczas naszych zawodów, za „SŁUŻBY MUNDUROWE” uważa się przedstawicieli formacji mundurowych:  Wojsko Polskie, Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Służba Celna, Służba Leśna, BOR, CBA, CBŚ, ABW, ITD., Policja Skarbowa, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei, SUFO, służby mundurowe innych państw oraz Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – IPA.
Zawodnicy w klasyfikacji mundurowych muszą zaznaczyć na Karcie Zgłoszenia /w stosownej pozycji/ numer lub nazwę jednostki/instytucji. Zwycięzcy nagradzani w tej klasyfikacji będą musieli potwierdzić swoją przynależność organizacyjną stosowną legitymacją.

Klasyfikacja „Samorządowców” – Kobiety i Mężczyźni:
Podczas  zawodów, za „SAMORZĄDOWCÓW” uważa się w szczególności: radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich, pracowników jednostek tego szczebla zatrudnionych na podstawie umowy o pracę bądź z mianowania lub powołania, sołtysów, wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków oraz kierowników jednostek organizacyjnych im podległych bądź członków komisji przez nich powołanych, a także parlamentarzystów.
W przypadku wątpliwości co do zaklasyfikowania do tej kategorii, decyzję podejmuje Organizator.
Zawodnicy w klasyfikacji „samorządowej” muszą zaznaczyć na Karcie Zgłoszenia /w stosownej pozycji/ nazwę jednostki s.t. /instytucji itp/. Zwycięzcy nagradzani w tej klasyfikacji będą musieli potwierdzić swoją przynależność organizacyjną stosownym dokumentem (legitymacja, zaświadczenie itp).

Nordic Walking:
Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn w marszu Nordic Walking (nagrody rzeczowe).

Filmy promocyjne, które zachęcą jeszcze bardziej Państwa do wzięcia udziału:

ORGANIZATORZY:
Klub Sportowy „Limanowa Forrest” – prezes Andrzej Sądelski
Urząd Miasta Limanowa – burmistrz Władysław Bieda

WSPÓŁORGANIZATORZY:
Starostwo Powiatowe w Limanowej – starosta Jan Puchała
Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska, Region IPA Limanowa – prezes Jarosław Pachut

WSPÓŁPRACA:
Komenda Powiatowa Policji w Limanowej – komendant Robert Hahn
Grupa Podhalańska GOPR, Sekcja Operacyjna Limanowa – szef grupy Adam Matras
OSP Limanowa
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych „EKONOMIK” w Limanowej – dyrektor Robert Sajdak
Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej – dyrektor Kazimiera Zięba
Nadleśnictwo Limanowa – Nadleśniczy Jan Legutko … i znajomi Wolontariusze

SPONSOR STRATEGICZNY:
Bank Spółdzielczy w Limanowej – prezes Adam Dudek

Link do zapisów: http://www.pomiar-czasu.pl/zawody.php?nr=z150705

Regulamin VII LIMANOWA FORREST:

http://www.forrest-limanowa.pl/pliki/regulaminy/regulamin-vii-limanowa-forrest-2015-wersja-2-kor-as.doc

Zdjęcia pochodzą ze strony Organizatora.
SERDECZNIE   ZAPRASZAMY!

 

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te