Liga Biegów Górskich Dare 2B (cz.14) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare 2B (cz.14)

W miniony weekend mieliśmy przedsmak tego co już niebawem nas czeka – czyli weekendów wypełnionych biegami górskimi po brzegi. Prawdziwe święto biegania – pomimo nie do końca sprzyjających warunków – mieliśmy w Szczawnicy. Tam zawodnicy powalczyli m.in. o medale Mistrzostw Polski na Ultra Dystansie.
.
I właśnie biegi w Szczawnicy miały decydujący wpływ na zmiany w naszej Ligowej tabeli.
.
Rewelacja naszych tegorocznych rozgrywek wśród Pań Katarzyna Piechula (Team Papry 20) po raz kolejny wyszła obronną ręką w rywalizacji z bardziej utytułowanymi zawodniczkami. Zajmując świetne 5 miejsce w Mistrzostwach Polski obroniła tytuł liderki Ligi Biegów Górskich Dare 2b.
.
.
Podobnie druga w tabeli – Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków), która zajęła miejsce 4, także utrzymała tytuł wiceliderki.
.
 
.
Trzecia w tabeli Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team), powalczyła w Wielkiej Prehybie (43km) i zajmując tam trzecie miejsce także utrzymała miejsce na ligowym podium.
.
.
Na miejsce 4 z 20 awansowała złota medalistka ze Szczawnicy Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport).
.
.
A na miejsce 5 z tak samo odległej pozycji awansowała Anna Kącka (Dare 2b), która w Szczawnicy wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski na ultra dystansie.
.
.
Miejsce 6 utrzymała Adrianna Klappholz (Biegiem Przez Chybie), która wywalczyła 3 miejsce w biegu alpejskim w Żywcu – Na Grojec.
.
Wśród mężczyzn także walka na całego, mimo że i tu pierwsza trójka pozostała bez zmian.
.
Liderujący Piotr Biernawski (Attiq) zajął w Wielkiej Prehybie piąte miejsce i powiększył przewagę nad pauzującym Piotrem Koniem (Alpin Sport Team) i startującym w Orlen Maratonie Kacprem Piechem (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner), który jak na “górala” spisał się w Warszawie całkiem przyzwoicie, dobiegając do mety z czasem 2:38.
.
.
Na miejsce 4 z 13 awansował brązowy medalista Mistrzostw Polski na Ultra Dystansie – Wojtek Probst (Inov-8).
.
.
Miejsce 5 utrzymał Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) a na miejsce 6 spadł pauzujący anglosaski Mistrz Polski Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy).
.
Na miejsce 7 awansował, trzeci w Wielkiej Prehybie – Robert Faron (Salco Garmin Team).
.
.
A na miejsce 8 z 34 – wicemistrz Polski na Ultra Dystansie – Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team).
.
.
Pierwszą dziesiątkę zamyka zwycięzca Chyżej Durbaszki – Dariusz Marek (Alpin Sport Team).
.
.
W najbliższy, długi weekend będzie trochę spokojniej – czekają nas tylko 3 imprezy: Stumilak, Półmaraton Górski z Flagą Na Trójgarbie oraz  Noraftrail – tymbarskie pagórki.
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 945 pkt  

2.(2) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 650 pkt

3.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 530 pkt  

4.(20-23) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 500 pkt

5.(20-23) Anna Kącka (Dare 2b) – 450 pkt

6.(6) Adrianna Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 421 pkt

7.(4) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 360 pkt  

8.(5) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 355 pkt

9.(11) Kinga Kwiatkowska (Visegrad Maraton Rytro) – 350 pkt

10.(7) Sabina Ławniczak (Łódź) – 335 pkt 
———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(25) Klaudia Pawlus (LLKS Osowa Sień)  – 200 pkt
2.(41) Magdalena Pierzchała (LKS Koluszki) – 160 pkt
3.(61) Karina Kwapisz (WKS Wawel Kraków) – 130 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(5) Anna Kącka (Dare 2b) – 450 pkt
2.(7) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 360 pkt
3.(9) Kinga Kwiatkowska (NOwa Huta Team) – 350 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 650 pkt
2.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 530 pkt
3.(4) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 500 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 945 pkt
2.(6) Adrianna Kalppholz (Biegiem Przez Chybie) – 421 pkt
3.(14) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 320 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(15) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 310 pkt
2.(30) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 180 pkt
3.(47) Dorota Księżnik  (-) – 145 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(338) Oksana Zalisko (Dąbrowa NT) – 42 pkt
2.(–) —- (—) – — pkt
3.(–) —- (—) – — pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 330 pkt
2.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 260 pkt
3.(7) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 200 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(17) Anna Celińska (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 300 pkt
2.(20) Angelika Mach (AZS UMCS Lublin) – 250
3.(4) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team- Elite Sports) – 200 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 430 pkt
2.(13) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 220 pkt
3.(16) Anna Halska (Totem Cieszyn) – 200 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 410 pkt
2.(4) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 300 pkt
3.(5) Anna Kącka (Dare 2b) – 250 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 794 pkt 

2.(2) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 566 pkt 

3.(3) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 540 pkt

4.(13) Wojcieh Probst (Inov-8) – 520 pkt

5.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 509 pkt  

6.(4) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 500 pkt

7.(9) Robert Faron (Salco Sport Team) – 460 pkt

8.(34) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 440 pkt

9.(6) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR JĘDRZEJÓW) – 416 pkt

10.(12) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 403 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(12) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 400 pkt
2.(73) Mateusz Semper (MKS – MOS PŁOMIEŃ S-C) – 160 pkt
3.(94) Bartek Świątek (Opoczno Sport Team) – 140 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(3) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 540 pkt
2.(6) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 500 pkt
3.(8) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 440 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 566 pkt
2.(4) Wojcieh Probst (Inov-8) – 520 pkt
3.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 509 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 794 pkt
2.(7) Robert Faron (Salco Sport Team) – 460 pkt
3.(13) Tomasz Baranow (Platerów)  – 379 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(43) Grzegorz Czyż (Grupa Azoty – Automatyka Tarnów) – 200 pkt
2.(110) Janusz Magiera (Forma Wodzisław Śląski) – 120 pkt
3.(128) Jacek Gardener (Alipn Sport Team Jacekbiega Running Team) – 107 pkt

Weterani II (M60+)

1.(595) Józef Worobiec (UMKS NADIR JĘDRZEJÓW) – 40 pkt
2.(1005) Ryszard Jałowiec  (KS Olkusz) – 16 pkt
3.(1184) Henryk Konopka (Zielony Cień Rudenka) – 10 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 360 pkt
2.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 260 pkt
3.(20) Dominik Jarco (Alpin Sport Team ) – 332 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 460 pkt
2.(6) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 400 pkt
3.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 334 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 460 pkt
2.(24) Kamil Leśniak (Inov-8) – 300 pkt
3.(20-22) Daniel Krasulak (WKS Śląsk Wrocław) – 280 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Wojciech Probst (Inov-8) – 320 pkt
2.(11) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 301 pkt
3.(25) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) -300 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.04.28 – STUMILAK (Kat.I)

2017.05.02 –  Półmaraton Górski z Flagą Na Trójgarbie (Kat.I)

2017.05.03 –  Noraftrail – tymbarskie pagórki (Kat.I )

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

* Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partner techniczny Ligi:

garmin

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*