Łączak i Świerc najlepsi w Salomon S-LAB

Magda Łączak i Marcin Świerc najlepsi w cyklu biegów górskich Salomon S-LAB

Prawie 500 zawodników  i 100 zawodniczek zostało sklasyfikowanych w cyklu biegów górskich Salomon S-LAB 2013.

Aby pojawić się w rankingu należało wziąć udział w przynajmniej jednym biegu, który wchodził do cyklu: Biegu Marduły (czerwiec, Tatry), Maratonie Gór Stołowych (lipiec, Góry Stołowe) i Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich (lipiec, Dolny Śląsk).

 slab3

W tym ostatnim punkty w cyklu były przyznawane na jednej z trzech tras Biegu 7 Szczytów (235km!), Złotym Maratonie (42km) i Złotym Półmaratonie (21km).

slab4

Pierwszych czterech mężczyzn wzięło udział we wszystkich trzech biegach, ale tylko Marcin Świerc wygrał każdy, w którym startował (Marduła, Maraton Gór Stołowych i Złoty Maraton) i ze sporą przewagą wygrał cały cykl.

men

To też prawdopodobnie wróży, kto ma szansę w tym sezonie być najlepszym biegaczem górskim na dłuższych dystansach….

Drugie miejsce przypadło Pawłowi Dybkowi, koledze Marcina z Teamu Salomon Suunto, który do ostatniej chwili nie był pewien, czy w ogóle uda mu się wskoczyć na podium.

Ale trzecie miejsce w Złotym Maratonie wystarczyło na srebro. Trzeci z panów Robert Faron był drugi w ostatnich zawodach, co dało mu brąz w ostatecznej klasyfikacji.

kobiety

U najwyżej sklasyfikowanych pań tylko Magda Łączak ścigała się trzy razy, ale Marzka Janerka-Moroń, która zajęła drugie miejsce, wygrała najdłuższy bieg górski w Polsce Bieg 7 Szczytów, i już tylko za to należało jej się bardzo wysokie miejsce.

laczak

Natomiast trzecia Kinga Pachura świetnie zaprezentowała się w Złotym Półmaratonie, co po starcie w Biegu Marduły zapewniło jej podium.

slab6

slabIdeą cyklu Salomon S-LAB było umożliwienie rywalizacji zawodnikom na trudnych, górskich trasach i wyłonienie najlepszych  w dłuższych biegach górskich.

W obu kategoriach kobiet i mężczyzn nagradzano po 10 osób, które oprócz sprzętu biegowego z serii S-LAB, otrzymywały nagrody finansowe.

slab5

Pula nagród wyniosła ponad 20 tyś zł.

Do udziału w cyklu zapraszamy także w 2014 roku!

slab7

Pełne wyniki i ranking: http://trailrunning.pl/wyniki-2/

kon

wyniki

Strona cyklu Salomon S-LAB: http://trailrunning.pl/

pawlica

Tekst: Monika Strojny
Zdjęcia: Piotr Dymus, Piotr Siliniewicz i Monika Strojny

Post navigation

Faworyci MŚ na długim dystansie...

Nieco ponad tydzień pozostało do 5.Maratonu Karkonoskiego oraz oczywiście do 10. Mistrzostw Świata w Długodystansowym Biegu…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te