Krokusy i zima na Memoriale - BiegiGorskie.pl

Krokusy i zima na Memoriale

W sobotę 2 kwietnia Dolina Chochołowska gościła zawodników XV Memoriału Józefa Oppenheima. Impreza miała w tym roku rangę Mistrzostw Polski i była czwartą edycją Pucharu Polski PZA w narciarstwie wysokogórskim.

Z powodu zbyt małej pokrywy śniegu w dolnych partiach Tatr Zachodnich organizatorzy zmienili planowaną trasę, prowadząc wariant dla kategorii seniorów i weteranów przez Iwaniacką Przełęcz, Ornak, Siwą Przełęcz, a następnie główną granią Tatr od Siwego Zwornika przez Starorobociański Wierch (2176m. n.p.m).

mapa zawodow
image-24551

Tam zawodnicy przepinali się do zjazdu i przez Kończysty docierali do Trzydniowiańskiego Wierchu, skąd  w trudnych warunkach, częściowo po zmrożonych ” kalabrakach”, które dostarczały niezapomnianych emocji,   zjeżdżali  do Doliny Jarząbczej.

fot2
image-24552

A to jeszcze nie był koniec . Po przebiegnięciu przez Polanę Chochołowską wśród tłumu „krokusowych turystów” zawodnicy podchodzili na Grzesia i Rakoń.

zawody skiturowe
image-24553

Na juniorów, kadetów, nestorów i amatorów czekała „mniejsza połowa” długiej wersji – czyli z Polany Chochołowskiej podejście przez Grzesia na Rakoń i zjazd do Wyżniej Chochołowskiej.

starorobocianski
image-24554

Najszybciej długą trasę pokonał Juraj Lastik ze Słowacji z czasem 2h48min, dwie minuty za nim pojawił się na mecie Milan Pisarcik, a trzeci i pierwszy wśród Polaków przybiegł Jakub Przystaś z czasem 2h51min.

anna figura
image-24555

Tym samym Kuba zdobył tytuł Mistrza Polski, Vice Mistrzostwo wywalczył Marcin Piętka, a brązowy medal zdobył weteran polskiego skialpinizmu – Mariusz Wargocki.
Wśród Pań podium podzieliły między siebie zakopianki.  I tak po raz kolejny bezkonkurencyjna Ania Figura w 3h09min wywalczyła Mistrzostwo Polski, druga na mecie była Julka Wajda, a tuż za nią Ania Tybor.

zawodnicy w rejonie Ornaku
image-24556

Wśród kadetów na krótszej trasie również tryumfowali zawodnicy z Zakopanego – Franek Rząsa przed Krzyśkiem Wojciechowskim i Jaśkiem Elantkowskim. Mateusz Knap ze Śląska, przed Markiem Legaszewskim wygrał wśród juniorów, a w kategoriach amatorskich pierwsi zameldowali się na mecie Natalia Tomasiak i Dariusz Haładyna.

zwyciezcy
image-24557

Zawody wsparły firmy: Dynafit i Pomoca, a Partnerem Generalnym XV Memoriału Józefa Oppenheima była marka LOTTO.

memorial-jozefa-oppenheima-400x566
image-24558

Organizatorzy dziękują bardzo za pomoc obstawie zawodów i pracownikom Schroniska na Polanie Chochołowskiej oraz zawodnikom za udział.

Do zobaczenia za rok!
Organizatorzy

Więcej na www.tatrateam.com
Krótki film przedstawiający Mistrzynię Polski Anię Figurę:

Zdjęcia: Bartek Korzeniowski Timelapse Factory

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*