Krajewski i Ficner wygrywają - BiegiGorskie.pl

Krajewski i Ficner wygrywają

Przedostatnia edycja cyklu Puchar Sudetów Super Bieg 2022.

Mgła, porywisty wiatr i zimny, ulewny deszcz – w takich warunkach biegacze przystąpili do niedzielnej rywalizacji w ramach przedostaniej w tym roku edycji cyklu Puchar Sudetów Super Bieg. Był to drugi w sezonie bieg alpejski – IX Świeradów Run.

Na mecie (górna stacja kolei SKI & SUN) było jeszcze zimniej niż na starcie, a widoczność momentami sięgała kilkunastu metrów. Przez chwilę jedna z ciemnych chmur sypnęła też deszczem ze śniegiem, ale po południu przedarło się w Góry Izerskie słońce i zawody kończyły się już w całkiem przyjemnej aurze.

Świeradów Run to bieg alpejski na dystansie 10 km, z przewyższeniem 540 m. Z mety zawodnicy wracają na dół koleją gondolową, a trasa łączy obie stacje kolei SKI & SUN.

Od pierwszych kilometrów prowadził Maciej Krajewski (Świeradów – Zdrój Górskie Uzdrowisko), który samotnie wbiegł na metę i zajął miejsce pierwsze. Za nim do mety dotarł Jakub Kulesza (Kooltriathlon), a trzeci był Paweł Zamielski (Przedwojewski Team).

Krótko też czekaliśmy na świetnie biegnącą Annę Ficner (OLAWS Złotoryja/ MKS Siechnice), która przybiegła na jedenastym miejscu open i wygrała bieg wśród kobiet. Chwilę później pojawiła się też Karolina Dul (Family Team), a na miejscu trzecim finiszowała Sylwia Góralik (TKKF Ukleina).

Na mecie czekały medale, gorąca herbata i depozyt. Na dolnej stacji ciepły posiłek i ceremonia dekoracji.
Obie, przewidziane regulaminem cyklu, klasyfikacje drużynowe wygrała tym razem drużyna Świeradów – Zdrój Górskie Uzdrowisko przed teamem Mad Runners i Biegamdlazdrowia.pl.

Zakończenie tegorocznych zmagań w ramach cyklu Puchar Sudetów Super Bieg już 1 października w Szklarskiej Porębie. W ramach Interferie Run odbędą się dwa biegi – górski półmaraton i bieg na 10 km.

Komplet wyników niedzielnego biegu: https://wyniki.datasport.pl/results3730/
Więcej na https://cykl.superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*