Kolejny Limanowa Forrest za nami

Poznajesz swoje granice kiedy je przekraczasz. Tak strasznie dostali w kość, a tak zadowoleni – to komentarze zawodników i kibiców po VIII Biegu Górskim LIMANOWA FORREST na Milenijny Krzyż, z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej.

Jak zawsze w pierwszą niedzielę lipca, odbył się VIII Międzynarodowy Bieg Górski Anglosaski „LIMANOWA FORREST”. W tym roku bieg był wyjątkowo trudny, nie tylko ze względu na trasę i ukształtowanie terenu, ale przede wszystkim za sprawą ulewnej aury… co stanowiło nie lada wyzwanie dla wszystkich uczestników, jak i organizatorów imprezy.

104

Trasa Forresta przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A prowadzi ona na „Miejską Górę” (716 m. n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż – najwyższy stalowy krzyż w Polsce (2,5 x większy od tego na Giewoncie).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

NA FORREŚCIE WARUNKI POGODOWE ZAWSZE SĄ EKSTREMALNE

W tym roku, w przeciwieństwie do poprzedniej edycji, zamiast żaru z nieba i ponad 30 stopni w cieniu mieliśmy rzęsisty deszcz, wiatr, temperaturę 13 st., a do tego rozkopane ulice i śliską, w dużej części błotnisto-kamienistą trasę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wbrew pozorom nie przeszkodziło to wytrawnym biegaczom górskim, którzy byli wręcz zachwyceni, że za kilkakrotnie mniejsze pieniądze, śmieszne w stosunku do otrzymanych świadczeń, mogą wziąć udział w „małym Runmageddonie”, jak to określili.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spośród 292 zawodników, w tym 87 kobiet, wyzwaniu sprostały zarówno małe dzieci – najmłodsza 3-letnia Agnieszka Dziadoń z Podłopienia, jak i seniorzy – Pani Basia Prymakowska z Tarnowa (73 lata) oraz Pan Edward Mucha z Szyku, który w przyszłym roku kończy… 89 lat.

340

Nie obyło się bez drobnych kontuzji, m.in. dwa zwichnięcia stawu skokowego, ale dzięki gęsto rozstawionym służbom ratowniczym pomoc medyczna została udzielona w ciągu kilkudziesięciu sekund.

pogot

Po dotarciu na metę każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, wodę i ciepły posiłek oraz na deser i uzupełnienie kalorii lody na patyku,

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

a zwycięzcy w klasyfikacji generalnej i wiekowej statuetki i cenne nagrody – najlepsi, czyli Danusia Woszczek reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Puławach i Sergii Rybak z Ukrainy po 1000 zł. Wszyscy zawodnicy mieli również możliwość wygrania w konkursie licznych, atrakcyjnych nagród rzeczowych.

157

Podsumowując 8. edycję biegu – pomimo licznych przeciwności, dzięki znakomitej firmie pomiarowej, sprawnej i doświadczonej ekipie organizacyjnej, wspaniałym wolontariuszom i wszelkiego rodzaju służbom, uważamy ją za bardzo udaną.

131

MINUTA CISZY PRZED BIEGIEM:

Minutą ciszy uczczono przed startem wszystkich naszych Przyjaciół z biegowych tras – przedstawicieli biegaczy, wolontariuszy i służb ratowniczych, których fizycznie nie ma już z nami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W szczególności uczczono 3 osoby, które odeszły od nas w ostatnim czasie, a które były związane z biegiem górskim „Limanowa Forrest”, Świętej Pamięci: GOPR-wiec Zbigniew Dutka – zasłużony dla Ratownictwa Górskiego, wieloletni Wolontariusz tras biegowych – Mariusz Sułkowski, Ultramaratończyk Lucek Chorąży – zwycięzca wielu prestiżowych zawodów, oraz wszystkich nie wymienionych, których mamy w naszych myślach i sercach…

„Z NAMI BEZPIECZNIEJ” – akcja mundurowych

Akcja prowadzona przez funkcjonariuszy Policji i Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – Region IPA Limanowa, podczas której rozdane zostały dzieciom prawie 200 szt. opasek odblaskowych. Dzięki nim dzieciaki będą bardziej widoczne, a zarazem bezpieczniejsze na naszych drogach.

2500 zł. na niepełnosprawne dzieci!!!

Podczas VIII Limanowa Forrest kwestowaliśmy jak co roku na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „PRZYSTAŃ” im. Jana Pawła II w Tymbarku.

Dzięki Uczestnikom biegu, którzy zakupili pyszne wypieki, które były 'cegiełkami” na niepełnosprawne dzieci, zebrano 2500 zł. – które w całości przeznaczone zostaną na statutową działalność Stowarzyszenia.

OBCHODY ŚWIĘTA SPÓŁDZIELCZOŚCI BANKOWEJ

W ramach obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej jak co roku włączył się jako Sponsor Strategiczny w organizowany Bieg Górski „Limanowa Forrest”.

Po biegu został zorganizowany m.in. konkurs z nagrodami o ogólnej wiedzy o Banku Spółdzielczym w Limanowej.

129

Pełne wyniki:

Pomiar czasu firma „Chronotex” – elektroniczny pomiar czasu:

http://chronotex.pl/wyniki/

KOBIETY – OPEN:

1. Danuta Woszczek, KPP PUŁAWY, Gołąb, 0:33:25,89
2. Regina Kulka, Ropa, 0:33:59,11
3. Dominika Wiśniewska Ulfik, RMD MONTRAIL TEAM, 0:37:00,42

kkkkkkkkkk

MĘŻCZYŹNI – OPEN:

1. Sergii Rybak, UKR, LKB Rudnik, Vinnitsya, 0:27:11,34
2. Adam Czerwiński, Czasław k/Dobczyc, 0:27:24,45
3. Grzegorz Opiał, Wiśniowa, 0:27:43,22

nnnnnnnnnnnnnnnn

KLASYFIKACJA GENERALNA NORDIC WALKING:

Kobiety:
1. Renata Urbanek, RUN Team „Dzikie Zycie”, Odrzykoń, 0:57:28,17
2. Monika Maronska, Kraków, 0:58:04,52
3. Bogumiła Dobosz, UKS Ryter Rytro, 1:01:21,17

Mężczyźni:
1. Grzegorz Nowak, TKKF Saturn Czeladź, 0:54:01,38
2. Krzysztof Gierlasiński, Krosno, 0:55:14,94
3. Jakub Duda, KS Limanowa Forrest Tymbark, 0:55:20,13

nw

MISTRZOSTWA SŁUŻB MUNDUROWYCH:

Kobiety:
1. Danuta Woszczek, KPP PUŁAWY, Gołąb, 0:33:25,89
2. Sylwia Skrzypek, KP Kraków, Jerzmanowice, 0:41:58,44

Mężczyźni:
1. Jakub Burghardt, KP Krynica-Zdrój, Muszyna, 0:30:08,10
2. Kamil Horba, 20 Bartoszycka Brygada Zmech. Morąg, 0:31:10,68
3. Piotr Wijata, JW 4938 Radom, Przysucha, 0:31:31,5

126

MISTRZOSTWA SAMORZĄDOWCÓW

Kobiety:
1. Regina Kulka, ULKS Lipinki, Ropa, 0:33:59,11
2. Izabela Stanisławczyk, Mszana Dolna, 0:58:39,18
3. Danuta Dawiec (nordic walking), Tymbark, 1:15:09,33

Mężczyźni:
1. Krzysztof Anioł, UG Górno, 0:34:53,89
2. Krzysztof Niemiec, UM Żywiec, 0:36:47,55
3. Czesław Szubryt, Starostwo Powiatowe w Limanowej, 0:37:03,44

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DZIĘKUJEMY!!! 🙂

zdjęcia: Ladislav Maras

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te