Kolejna odsłona B160nR

Pierwszego dnia kwietnia miłośnicy trudnych górskich tras biegowych staną przed nie lada wyzwaniem. Ukończeniem kolejnej, 5. edycji „Beskidzkiej 160 na Raty”. Jednej z najbardziej znanych oraz wymagających imprez biegowych na Śląsku.

Tegoroczna, wiosenna odsłona ultramaratonu oferuje trzy dystanse – ok. 103, 48 oraz 24 km. Uczestnik jeszcze przed startem musi zadeklarować, na jakiej trasie będzie rywalizować. Dwa pierwsze dystanse przeznaczone są dla osób z doświadczeniem w biegach górskich. Trzecia, najkrótsza trasa, został przygotowana z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w biegami w terenie.

Nowością jest miejsce startu tegorocznej edycji. Zmagania rozpoczną się w samym centrum Goleszowa, gdzie do dyspozycji zawodników będzie duży, wygodny parking. Później trasa będzie już biec w dobrze znanej uczestnikom poprzednich odsłon scenerii – turystycznymi szlakami oraz ścieżkami leśnymi i górskimi Beskidu Śląskiego. Jedynie niewielkie odcinki będą zlokalizowane na drogach asfaltowych. Jak co roku, uczestnicy mogą liczyć na dużą ilość stromych zbiegów, długich podbiegów (łączne przewyższenie wynosi ponad 5000 m) oraz nieprzewidywalną aurę, która niejednokrotnie w przeszłości pokrzyżowała plany najbardziej wytrenowanym biegaczom.

Na starcie każdy z zawodników zostanie wyposażony w mapę z wyznaczoną, poglądową trasą biegu. Organizator przewiduje możliwość korzystania z własnych map Beskidu Śląskiego, czy nośników GPS. Na trasie znajdą się stałe oraz lotne punkty kontrolne, umożliwiające sędziom ewidencję biegnących zawodników oraz punkty żywieniowe.
Wiosenna edycja będzie doskonałą edycją do zdobycia punktów kwalifikacyjnych do udziału w Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) – jednego z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie.

Limity czasowe dla poszczególnych dystansów wynoszą: 18 godzin dla dystansu ok. 103 km, 10 godzin dla dystansu ok. 48 km oraz 6 godzin dla dystansu ok. 24 km. Podobnie jak w latach ubiegłych, w marcu odbywać się będą oficjalne treningi dla uczestników biegu.

Zapisy do Beskidzkiej 160 na Raty odbywają się poprzez specjalny formularz internetowy dostępny pod adresem https://competit.pl/zgloszenie/3361/ i potrwają do 28 lutego br. Organizator nie przewiduje możliwości dokonania opłaty startowej w biurze zawodów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej biegu: http://beskidzka160naraty.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebook.com: https://www.facebook.com/Beskidzka160NaRaty/.

 

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te