Kibicujmy Marcinowi Świercowi na CCC

Trwa Festiwal Ultra-Trail du Mont-Blanc.

Dwa wydarzenia będą przyciągały uwagę w nadchodzących godzinach całe środowisko biegów górskich.

Wyścig Ultra Trail du Mont Blanc na dystansie 171 km /+10000 metrów oraz towarzyszący mu, również prestiżowy bieg CCC (Champex-Courmayeur-Chamonix) na dystansie 101 km/+6100 metrów z udziałem Marcina Świerca, zawodnika Salomon Suunto Team.

W przypadku pierwszego wydarzenia wiele osób twierdzi, że będzie to bez wątpienia najlepiej obsadzony bieg górski w kategorii mężczyzn nie tylko w tym roku, ale chyba w historii tej dyscypliny.

Na starcie pojawią się między innymi: Francois d’Haene – rekordzista trasy, Xavier Thevenard – dwukrotny zwycięzca biegu, Gediminas Grinius, Jim Walsmley, Hiszpanie: Tofol, Miguel Heras, Javi Dominguez i Pau Capell.

Do grona faworytów trzeba też zaliczyć Andy’ego Symmondsa, Didrika Hermansena, Jasona Schlarba i Seth Swansona, Davida Laney’a, Zacha Millera, Sage’a Canaday’a.

Na tym oczywiście lista się nie kończy… Jeśli dodamy, że na trasę zawodów po kilkuletniej przerwie wraca sam Kilian Jornet – trzykrotny zwycięzca UTMB, przez wielu uważany za najlepszego biegacza górskiego świata, teza o najlepiej obsadzonym biegu górskim w historii nie wydaje się być przesadzona.

W Polsce ze szczególną uwagą będziemy śledzić zmagania jednego z najlepszych biegaczy górskich ostatnich lat w naszym kraju – Marcina Świerca, który zmierzy się z trasą biegu CCC.

Marcin, który już wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w prestiżowych zawodach w Europie potwierdzając, że należy do ścisłej światowej czołówki, tym razem postawił sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Bieg CCC jest jednym z biegów towarzyszących UTMB, ale wysokie miejsce w tym biegu daje każdemu zawodnikowi mnóstwo splendoru i uznania.

Jest to bieg prestiżowy, bardzo mocno obsadzony, rozgrywany w niezwykle szybkim tempie, a wśród startujących jest między innymi zeszłoroczny zwycięzca UTMB – Ludovic Pommeret. Marcin, który traktuje ten start jako docelowy w tym sezonie, wydaje się dobrze przygotowany i zmotywowany do biegu. Dużą rolę w rywalizacji może odgrywać pogoda. Po kilku dniach pięknej, słonecznej aury zaczęło dosyć mocno padać, a prognozy nie nastrajają optymizmem.

Zawody rozpoczęły się dziś o godzinie 9, a pierwszych biegaczy powinniśmy zobaczyć na mecie po około 12 godzinach. Trzymajmy kciuki za Marcina!

Zmagania można śledzić za pośrednictwem specjalnej platformy online, przygotowanej przez organizatorów na stronie:

http://utmbmontblanc.com/en/live/ccc

Szczegółowe informacje dotyczące biegu Marcina zamieszczane będą także na bieżąco na jego stronie facebookowej, pod adresem: https://www.facebook.com/MarcinSwiercOfficial/

Bieg UTMB wystartuje również w piątek o godzinie 18.

Wyniki na żywo będzie można śledzić na stronie:
http://utmbmontblanc.com/en/live/utmb

Strona fb UTMBhttps://www.facebook.com/UTMBMontBlanc/

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te