Już wkrótce PKO Wielka Pętla Izerska

Zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w czwartej edycji półmaratonu górskiego PKO WIELKA PĘTLA IZERSKA, która odbędzie się 16 lipca 2016 r. w Szklarskiej Porębie.

Półmaraton odbywa się na kultowej trasie, w części gór Izerskich. To tutaj trenują najlepsi polscy lekkoatleci, a w szczególności maratończycy. Położenie i charakterystyka tej trasy sprawiają, iż jest ona idealna do budowania formy zwłaszcza przed maratonem.

3

Trasa przebiega między innymi przez nieczynną kopalnię kwarcu „Stanisław”, do której prowadzi prawie 14-kilometrowy podbieg! Wzniesienie to na długo zapada w pamięci każdego startującego.

8

Podbieg ten stanowi duże wyzwanie, a jeszcze większe, kiedy panuje upał. Meta biegu usytuowana jest na jednym z najwyżej położonych w naszym kraju stadionów lekkoatletycznych z przepiękną panoramą Karkonoszy w tle.

5

Na wszystkich zawodników, którzy pokonają dystans 21 kilometrów będzie czekał regeneracyjny masaż i oryginalny pamiątkowy medal, który jak zawsze posiada element szkła. Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem po górach, mamy dodatkowo bieg na dystansie 10km.

profil

Swój udział w naszej imprezie potwierdził Paweł Czapiewski- medalista Mistrzostw Świata z Edmonton na 800m. Startując w naszym biegu będzie wspominał czasy, kiedy trenując właśnie w Szklarskiej Porębie rozpoczynał swoją karierę sportową.

6

Jak zawsze na wszystkich uczestników będzie czekało wiele nagród w różnych kategoriach, tym bardziej zachęcamy do udziału, a numerów startowych ubywa z każdym dniem.

2

Ciekawostką tej trasy jest fakt, że 30- najlepszych polskich maratończyków z listy all-team właśnie tutaj budowało swoją formę przed najważniejszymi startami. Jest to najwyżej  położony półmaraton w Polsce, co stanowi dużą atrakcję biegową i bardzo dobre przygotowanie do startu w maratonie.

baner

storna biegu:http://izerskiweekendbiegowy.pl

Serdecznie Zapraszamy!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te