Jedlina-Zdrój utonęła w morzu

W słoneczną niedzielę 25 maja 2014 r. Jedlina-Zdrój utonęła w morzu …. biegaczy górskich, którzy odwiedzili ten dolnośląski kurort aby wystartować w Półmaratonie Górskim Jedlina-Zdrój. Na linii startu stanęło blisko 500 osób. Najszybciej do mety 23km trasy dobiegł Piotr Hercog – Salomon Suunto Team z Pasterki z czasem 1:31:41 a wśród kobiet zwyciężyła Danuta Piskorowska – KB Sobótka z Wrocławia 1:47:50.

1. przed startem

Takiego debiutu nie spodziewali się chyba najwięksi optymiści. Pierwsza edycja Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój spotkała się z gigantycznym zainteresowaniem najlepszych biegaczy z Polski i Czech.

3. na trasie 7

Bardzo szybko został wyczerpany limit 500 miejsc dla zawodników i kilka tygodni przed startem było już wiadomo że każdy kto zdołał się zapisać na listę może się uznać za szczęśliwca.

3. na trasie 6

Ale nie wszystko zapowiadało się dobrze. Dzień przed startem, w sobotę nad Jedliną-Zdrój przeszły bardzo duże opady deszczu, które spowodowały że trzeba było przystąpić do planu awaryjnego i zacząć osuszać najbardziej zagrożone odcinki trasy. Praca wielu osób nie poszła na marne i w niedzielny poranek raport z jej przeglądu był krótki – możemy startować.

3. na trasie 5

A trasa była wyjątkowa. Za jej przebieg i przygotowanie był odpowiedzialny Jacek Zakrzewski i Marcin Kapuścik, mieszkający w Jedlinie-Zdrój. Przygotowali ją trudną ale i piękną zarazem.

3. na trasie 3

Największą niespodzianką był oczywiście najdłuższy tunel kolejowy w Polsce, który ciągnie się na długości 1601m pod Małym Wołowcem. Biegacze pokonali go w ciemnościach z latarkami czołowymi, które otrzymali w pakietach startowych. Kolejne kilometry trasy były wytyczone  leśnymi drogami, ponad nieczynnym kamieniołomem aby poprzez Pałac Jedlinka i Uzdrowisko doprowadzić biegaczy do linii mety.

4. medal

Każdy kto ukończył  bieg został nagrodzony przepięknymi pamiątkowymi medalami, wykonanymi rękoma lokalnego artysty – Pana Ryszarda Klimasa.

4. statuetki

Dodatkowo kilkadziesiąt osób zostało obdarowanych cennymi nagrodami i upominkami od sponsorów, przekazywanymi w formie nagród w konkursach dla wszystkich uczestników biegu.

6. podium 1 - mezczyzni

Śmiało można powiedzieć że debiut organizacyjny był na mistrzowskim poziomie. Wszystko to dzięki zaangażowaniu pracowników Centrum Kultury w Jedlinie-Zdrój, wolontariuszy w ramach programu „Pomoc z Toyoty” i jeszcze kilkudziesięciu osób, które ciężko przepracowały ostatnie kilka miesięcy aby wszystko dopiąć na ostatni guzik.

6. podium 2 - kobiety

Po tak udanym Półmaratonie śmiało można zadać pytanie: czy Jedlina-Zdrój stanie się nową mekką dla biegaczy górskich?

Wyniki najlepszych mężczyzn i kobiet:

5. meta 1 - najlepszy mezczyzna

1 HERCOG PIOTR PASTERKA SALOMON SUUNTO TEAM 01:31:41
2 KUBIAK ROBERT JEDLINA – 01:33:47
3 SWOBODA MAREK WAŁBRZYCH BYLEDOBIEC ANIN 01:34:55

5. meta 2 - najlepsza kobieta

1 PISKOROWSKA DANUTA WROCŁAW KB SOBÓTKA 01:47:50
2 HOFMAN EWA JELENIA GÓRA TS REGLE SZKLARSKA PORĘBA 02:06:11
3 ANDRZEJCZUK MARZENA WROCŁAW RUNPLANET 02:06:48

-> Pełne wyniki <-

3. na trasie 2

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te